22 Find Virüsü Temizleme Kaldırma!

0
1

Son günlerin meşhur virüsü olan 22 Find Virüsü Temizlemek mi istiyorsunuz? o zaman doğru yerdesiniz. İnternet kullanıcılarının baş belası olan bu virüs açılış sayfanızı sizin haberiniz yokken işgal ediyor. Kullanıcılar ne kadar ”Ayarlar” sekmesinden değiştirmeye kalksada bir türlü baş belası olan 22 Find Virüsünü Temizleyemiyo. İşte bu yazımızda tam olarak nasıl 22 Find Virüsü Temizleme Kaldırma yöntemini anlatacağız.

22 find

Navigasyon sitesi olan 22 Find birden bire bilgisayara girerek bütün tarayıcıların anasayfasını işgal ediyor. Kullanıcılar ne kadar değiştirmeye, silmeyede kalksa bir türlü silinmeyen bu baş belası virüs kendini zorla kabul ettiriyor. Bizden habersiz bilgisayar tarayıcımızı işgal eden bu baş belası 22 Find Virüsünden kurtulmak aslında çok kolay.

Zararlı bir yazılım olan 22 Find Virüsü ”22apple” gibi türevleri olduğu da söyleniyor.  İşte şimdi bu illetten nasıl kurtulucağımızı anlatacağım size!

 22 Find Virüsü Temizleme Kaldırma!

22find-virüsüs

Yapmamız gereken ilk olarak tarayıcıların eklenti sayfalarına girerek sizin tanımadığınız şüphelendiğiniz eklentiyi veya eklentileri kaldırın. Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi 22 Find Adlı bir eklenti bulunuyor bunu hemen kaldırın. Sadece 22 Find ismi ile aramayın çünkü bu tür zararlı yazılımlar silinmemek için başka isimlerde kullanırlar şüpheli olan tüm eklentileri kaldırın.

Sonra ki adımda yapacağımız işlem ise sistemdeki tarayıcılarının hepsinin giriş sayfasının 22 Find yerine dilediğiniz web sayfasınısı ayarlayın. Chrome’da bu ayar Sağ üstte bulunan üç çizgi butonunda ”Ayarlar’‘ sekmesine girerek yapabilirsiniz. Firefox‘ta ise sol üstte bulunan menünün altında ”Seçenekler”i seçip genel yazan kısıma istediğiniz web adresini yazabilirsiniz. İnternet Explorer‘da ise sağ üstte bulunan ayarlar butonuna basarak internet seçeneklerinden ayarlayabilirsiniz.

22find-virüsü-2

Diğer işlemleri halletikten sonra Tarayıcıların kısa yollarına sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine girerek açılan ekranda hedef kısmına tıklayın ve burada bulunan ”..tarayıcıadı.exe” şeklinde olması gerekiyor. Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi …tarayıcıadı.exe” yani  tırnaktan sonra 22 Find yazısını göreceksiniz bunu tüm tarayıcılardan silin.

Denetim masasından ve normal masa üstümüzde 22 Find ikonu varsa silmeyi unutmayın.

Son olarak tarayıcıların kısayollarına 22 Find‘i eklediyseniz buradanda silmeyi unutmayın. İşinizi garantiye almak için tüm kısayollarınızı silin tekrar ekleyin.

22 Find Virüsü Temizleme Kaldırma işleminden sonra tarayıcımızın anasayfasında 22 Find virüsünü görmeyeceksiniz. Bir daha bu zararlı yazılımı bilgisayarınızda görmemek için yoksa bir antivirüs programı edinmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here