Android Telefonlara Apk Dosyalarını Yükleme (2013)

0
2

Android işletim sistemi için geliştirilen uygulamalar ve oyunların temen uzantı biçimi olan .Apk genellikle telefonunuzu desteklemeyen oyun ve uygulamaları yüklemek için elle manuel kurulumu yapmamız gerekebilir bunun nasıl olduğunu merak ediyorsanız bu yazıyı okumalısınız.

1361106710_android-root

.Apk Android sistemi için geliştirilen ücretli, ücretsiz  telefonunuzla uyumlu çalışmayan uygulamaları telefonunuzda çalışması için kurmanız gereken  bir uzantı biçimidir. Ücretli uygulamaları ücretsiz bir hale getirmek için yani Android’in zincirlerini kırmak için yapmamız gereken tek şey .Apk dosya kurulumu telefonumuza yapmak.

.Apk dosya kurulumunu elle doğru bir şekilde telefonumuza yapmazsanız zarar verebileceğini unutmayın. Zarar verme durumu söz konusu olduğunda dosya yükleme işlemi için onay vermemiz gerekiyor.

Cihazımıza dosya yükleme izni vermek için ilk önce ”Ayarlar” menüsünden ”Uygulamalar” kısmına girmemiz gerekiyor. Sonraki adımda ise ”Bilinmeyen Kaynaklar’‘ seçeneğini işaretlemeniz gerekmekte. HTC  marka telefonlarda bu işlemi yapmak için ”Güvenlik” menüsüne girmeniz gerekiyor.

.Apk dosyalarını cihazımıza kurmak için ilk önce .Apk çalıştırmak için gerekli olan appInstaller adlı uygulamayı kurmamız gerekiyor.

Kurulumdan bir önce ki yapmamız gereken adım olarak .Apk uzantılı dosyamızı bilgisayarımıza kablo yardımı ile herhangi bir klasöre atmamız gerekiyor.

Son adım geldik, appInstaller uygulamasına girerek Installer alanından .apk uzantılı dosyamızı bulduktan sonra  kurulum yapıyoruz, .Apk dosyalarının kurulumu tamamlanmıştır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here