Android Telefonlarda Yazılım Güncelleme

Android işletim sistemi olan Cep telefonlarında yazılım güncellemesi yapmak oldukça kolaydır. Android için yazılım güncelleme cep telefonlarının yenilenmesi üstünde ki hantallığı atması için en önemli unsurdur. Android Telefonlarda Yazılım Güncelleme oldukça kolay gibi gözüksede yanlış bir adımda telefonunuzun çökmesine neden olabilir.android-hizlandir

Öncelikle Android Telefonlarda Yazılım Güncelleme işlemini yapmak için gereken temel nesne Wi-Fi veya Mobil şeke bağlantımızın olması gerekiyor. Eğer Wi-Fi bağlantınız varsa Mobil şebeke bağlantınızı kapatmanızı öneriyorum.

Herhangi bir telefon modeli vermeme gerek yok Android güncelleme standart olarak bütün cihazlarda aynı seçenekler içinde yer almaktadır bunun için genel bir anlatım yapıcam zaten çok basit bir işlem.

Android yazılım güncellemek için yapmamız gereken adımlar şöyle;

Telefon menüsünden ”Ayarlar” sekmesine giriyoruz. ardından ”Ayarlar’‘ menüsünün en alt seçeneği olan ‘‘Telefon Hakkında” kısmına giriş yapıyoruz.

‘Telefon Hakkında’‘ kısmına giriş yaptıktan sonra menünün altında ” Yazılım Güncellemeleri” seçeneğini göreceksiniz bu seçeneğe giriş yapıyoruz ve ”Kontrol Et’‘ butonuna basıyoruz, telefonunuzun sunucu ile bağlantı kurmasını sağlamış oluyoruz ve yeni güncelleme varmı yok mu bu kontrol ediliyor.

Herhangi bir güncelleme var ise size uyarıda bulunarak indirme işleminizi yapmanızı önerecektir. Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra indirme işlemlerine devam edebilirsiniz. Telefonunuzun güncellemesi için dosya indirmeye başlayacaktır. İndirilen dosyalar için sizden onay isteyecek ve en son işlem için telefonunuz güncellemeyi sağlaması için kapatıp açacaktır kendini. Manuel olarak Android Telefonlarda Yazılım Güncelleme ‘yi yapmış oluyoruz. Telefonumuz artık günceldir.

Yazılım güncelleme işlemlerini internet ortamında indirdiğiniz bir dosya ile USB kablosu kullanarak yaparsanız ve herhangi bir sorunla karşılaşırsanız telefonunuz garanti kapsamından çıkacaktır bunu belirtelim.

Android Telefonlarda Yazılım Güncelleme” üzerine 4 görüş

  1. Benim telefonum samsung 5030i 2.3.6sürümündeyim yazılım güncellemesini yapıyorum ama güncellemeniz yok diye ne ypmam gerekiyo?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön