Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ?

21
7

Sosyal medyanın en çok kullanılan Sosyal ortamı Facebook günden güne artan kullanıcı sayısı ile hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Artık herkesin bir Facebook hesabı var ve bu hesaplarda bütün özel hayatımız, özel yazışmalarımız ve gündelik yaşamımızın önemli parçaları bulunmakta bu kadar özelimizi barındırdığımız ortam kötü niyetli kişilerin eline geçtiği zaman ne yapabiliriz diye hiç merak ettiniz mi?çalınan facebook hesabı geri alma

Kötü niyetli insanlar her ortamda bulunduğu gibi Sosyal ortamlardada mevcut hatta daha fazlası. Sizin Facebook hesabınıza giriş yaparak kişisel bilgilerinizi ve özel alanınıza zarar vermek isteyebilirler. Siz istediğiniz kadar güvenlik önlemi alın kötü niyetli insanlar her geçen gün farklı güvenlik açıklarının peşinde koşuyorlar.

Facebook hesabınız çalınmadan bir takım önlemler alabilirsiniz. Mesela Şifreniz kısa olmamalı, rakam ve harf karıştırarak şifre oluşturmanız daha güvenilir bir hale getirir hesabınızı ayrıca Facebook profilinizde E-posta görünürlüğünü kapatmanız daha yararlı olacaktır.

Yazımızı Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ? sorusu için okuyorsanız buradan sonrası sizi ilgilendiriyor o halde!

Çalınan Facebook Hesabını Nasıl Geri Alırım?

Öncelikle Facebook yönetimi çalınan Facebook hesabını geri almanız için bir güvenlik duvarı kurmuş hesabın size ait olduğunu anladığı anda hesabınızı hemen size geri iade ediyor.

 • Çalınan Facebook Hesabını geri almak için ilk yapmanız gereken www.facebook.com/hacked ‘e giriş yaparak aşağıdaki fotoğrafta bulunduğu gibi ‘‘Mavi Butona” tıklayınız.

facebook-hesabi-geri-alma

 

 • ”Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti ” butonuna tıklatıkdan sonra karşımıza buna benzer bir pencere daha gelecek. O pencerede sizden Facebook hesabınıza dair bilgiler istenecek. Eklemiş olduğunuz telefon numarası veya kayıtlı isminiz ve soy isminizle kullanıcı adını girmelisiniz.

facebook-hesabi-geri-alma2

 

 • Yukarıda fotoğrafta gördüğünüz gibi çıkan sayfada istenilen bilgileri girerek Çalınan Facebook hesabınızı geri almak için işlemlere devam etmeniz gerekiyor. Bu bilgileri isteme nedeni ise Facebook hesabınızın size ait olduğunu kanıtlamanız gerekiyor. 

Bilgilerinizi eksiksiz girdiğiniz zaman Facebook hesabınızı geri alabilirsiniz çünkü sizden başkasının bilemeyeceği özel bilgilerinizi soruyor Facebook yönetimi umarım bu işlemi yapmak zorunda kalmazsanız hesabınızı kimse ele geçirmez.

21 YORUMLAR

  • Facebook hesabın için Facebook destek bölümü ile iletişime geç muhtemelen hesabın sana ait olduğunu kanıtlamak için senden kimlik fotokopisi isteyecekler onu tarayıcıdan çektir yolla destek ekibi hesabın sana ait olduğunu kanıtladığın anda hesabını sana geri verecektir.

 1. ya lütfen yardım edin delirecem facemi nasıl ettilerde çaldılar bilmiyom aklıma gelen her yolu denedim ama olmadı ne olur bi akıl veri bana…

  son zamanlarda en nefret ettiğim olaylardan biriside bu her facebook calan kendini hacker sanıyo nefret ediyom bu hack işinden her önüne gelen yok oyunda yok facebookta hile yapıyo diye hacker sanıyo milletin özeline giriyolar.

  YA NOLUR BANA YARDIM EDİN ALİYİM ŞU Facebook’u :(

 2. That cell-phone number is already being used by someone else on Facebook. Please try a different number.Diyor bende nasıl geri alacağım ben yardım edin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here