Facebook Onay Kodu Alma ?

4
1

facebook hastag

Zaman zaman Facebook’a ulaşmayız. Ya hesabımızın bloklandığını söyler ya da başka bir yerden giriş yapıldığını ya da spam yani gereksiz posta yolladığımıza dair mesajlar göstererek bizi çileden çıkarır dereceye getirir. Facebook onay kodunu nasıl alacağımıza bir göz attıktan sonra ne kadar kolay olduğunu göreceğiz. Ama Facebook’ta iki türlü onay kodu vardır:

  • E-Mail Onay Kodu
  • Cep Telefonu Onay Kodu

Bu yüzden her ikisini de inceleyeceğiz. Öncelikle hesabımıza ulaşamadığımızda nasıl e-mail kodunu alacağımıza bakalım:

Facebook E-mail Onay Kodu Nasıl Alınır?

Facebook Ana Sayfasına girdiğimiz zaman göreceğiz ki “Giriş Yap” butonunun yanında şifremi unuttum seçeneğimiz var. Buraya tıkladığınızda sizden E-mail adresinizi isteyecek. Buraya Facebook’a kayıt olurken hangi E-mail adresini kullandıysak, o E-mail adresini de buraya yazıyoruz. Yazdıysak Tamam’a tıklayalım ve normal şartlarda 1-5 dakika arasında gelmesi gereken onay kodu e-postasının gelip gelmediğine bakalım.

Özellikle çoğu kullanıcının gözden kaçırdığı spam yani gereksiz klasörünü gözden geçirmeyi unutmayalım. Eğer e-postamız gelmişse e-postayı açalım ve e-postada çıkan linke tıklayalım. Eğer tıklanamıyorsa engellemeyi kaldır dedikten sonra bir daha tıklayalım. Çıkan pencereden yeni şifremizi girelim ve artık hesabımıza tekrar kavuşuyoruz.

Facebook bizi delirtmek yerine iyi bir iş yapmış oluyor aslında, çünkü bazen bu uyarıları boş olmuyor, bazı hacker grupları ya da bilgisayarınızdaki virüsler, solucanlar ya keyloggerlar şifrenizi alabiliyorlar. Ben her ihtimale karşı Bilgisayarınızı güncel bir virüs yazılımıyla taratmanızı ya da baştan kurmanızı tavsiye ediyorum. Tabii ki bilgisayarınızın güvenliğinden eminseniz küçük bir hacker saldırısı olduğu açıktır.

facebook onay kodu1

 

Facebook Cep Telefonu Onay Kodu Nasıl Alınır?

Cep telefonu onay kodu almak da kendi arasında iki ayrı kola ayrılır. Öncelikle onay kodunu tıpkı e-postadaki gibi şifremizi yenilemek için istiyorsak “şifremi unuttum”a tıkladıktan sonra mobil onay kodunu seçmeliyiz. Kayıt ettiğimiz cep telefonuna onay kodumuz gelecektir, gelen onay kodunu girdikten sonra onay kodumuzu girip şifremizi yenileyebiliriz.

Eğer cep onay kodunu hesabı onaylamak için giriyorsak şu adımları izleyeceğiz. Yine Ana Sayfa yazan yerin yanındaki çark simgesine tıklayacağız ve hesap ayarlarına gireceğiz. Hesap ayarlarına girdikten sonra sol taraftan mobil seçeneğine tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra yapmamız gereken şey cep telefonunuzu mu onaylayacaksınız benzeri linke tıklıyoruz, buradan cep telefonumuzu yazıyoruz.

Cep telefonumuzu yazdıktan sonra yine 1-5 dakika içerisinde Facebook onay kodumuzun bulunduğu bir kısa mesaj gelecektir. Gelen Facebook onay kodunu girdikten sonra cep telefonumuzu onaylamış olacağız. Ama bazen cep telefonumuza kısa mesaj gelmediğini görürüz. Peki Facebook onay kodu cep telefonuma gelmiyor diyorsak ne yapacağız. Öncelikle başka bir tarayıcıdan Chrome, Mozilla Firefox vs den Facebook’umuza girelim hatta telefonunuz gelişmiş bir telefonsa Android, Iphone gibi, daha eski bir telefon deneyelim bir çok kişi böylelikle kısa mesaj sorununu çözüyor.

 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here