Facebook Uygulama Daveti Engelleme

0
1

Facebook geliştirilebilir uygulamaları ile sadece sosyal paylaşım sitesi olmakla kalmayıp bir sürü web aracını içinde bulundurmayı başarmış bir ortamdır. Uygulama merkezi haline gelen Facebook gün geçtikçe yararlı yararsız bir sürü uygulama eklenmekte. Kullanıcıları rahatsız eden bu uygulamaların hepsini kolayca engelleyebilirsiniz.

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümdeki çark ikonuna tıklayıp hesap ayarları yada gizlilik ayarlarına girin

s11

Girdiğimiz ayarlar sayfasında sol kısımda birkaç seçenek mevcut. Burada Engelleme seçeneğine tıklıyoruz. Ardından sağ kısımda yeni bir sayfa açılacaktır. Burada uygulama davetlerini engelleme bölümüne geliyoruz.

 

s12

Sonra uygulama daveti gönderen yani uygulama kullanan arkadaşınızın ismini istenilen alana giriyoruz. Arkadaşınız az ise zaten hepsini girebilirsiniz.

İsmini girdiğiniz arkadaşınızı değil, ondan gelen uygulama davetlerini engellemiş oluyorsunuz. Bu vesileyle artık o kişiden sürekli uygulama daveti alma ve rahatsız edilme durumu ortadan kalkmış oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here