Facebook Video Virüsü Temizlemek

0
1

Mayıs ayında Facebook‘ta ortaya çıkan Facebook Video virüsü ve Facebook Etiket virüsü Facebook kullanıcılarını çileden çıkartıyor. Facebook’ta her geçen gün lamerlerin ürettiği virüsler yayılıyor. Özgür kaynaklı olduğu için uygulama yapabilme olanağı sağlayan Facebook bu virüsleri her ne kadar silmeye kalksada o kadar çok yayılıyorki birini engellediğinde birisi türüyor.

Facebook Friendly Marketing

Daha önce Facebook virüsüFacebook etiket virüsüFacebook resim virüsü,Facebook’ta sayfa beğenme virüsüFacebook Slayt Videosu VirüsüFacebook Adobe Flash Player Virüsü gibi bir çok virüs ortaya çıkmış ve bir çoğunun çözümü bulunmuştu.

Kullanıcıları çileden çıkaran Facebook Video Virüsü’nün çözümü yazımızda sizler için ufak araştırmalar ve çözüm yöntemleri ürettik doğru adımları uygularsanız eğer Facebook virüsünden kurtulabilirsiniz.

Facebook Slayt Gösterisi Virüsü

Facebook’ta  son günlerde popüler olan virüs türüdür. Arkadaşlarımızın profillerin yayılan bu virüs şu slaytı izler misiniz diye bir paylaşım yapıyorsa lütfen kontrol etmeden paylaşımda yer alan bağlantılara tıklamayın. Arkadaşlarınızın yolladığı linkleri tıklarken çok dikkatli olun saçma istek ile size link geliyorsa bilinki bu spam virüsüdür asla tıklamayın.

Facebook Virüsünden Kurtulmak İçin Yapılması Gereken Yöntemler

Anlattığımız virüslerden birisi veya bir kaçı profilinize bulaştıysa bunun çözümünü anlatacağımız bölüme geldik. Bazı durumlarda farklı yöntemlerin de denenmesi gerektiğinden dolayı, bu kısımda olabildiğince farklı yönteme yer vereceğiz. Yöntemler çok basit uygulamanız 1 -2 dakikayı almaz.

1. Yöntem

– Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazın

– Regedit’i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > seçeneğini takip edin.

– Burada “asdadsfclbonhleeank” gibi karmaşık isme sahip bir dosya olacaktır.

– Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.

2. Yöntem

Bilgisayarınızdan System Restore yani Sistem Geri Yükleme yapmalısınız. Bu şekilde eski tarihe bilgisayarınızı alarak daha temiz bir şekilde olmasını sağlayabilirsiniz. Sistem geri yükleme yaptığınızda büyük ihtimalle sorunu çözmüş olacaksınız.

3. Yöntem

Facebook hesabınıza giriş yaparak ”Ayarlar” bölümüne tıkladıktan sonra ”Gizlilik Ayarlarına” tıklayın. Daha sonra Sol menüde ”Uygulamalar’‘ sekmesini göreceksiniz buraya girerek tanımadığınız veya güvenmediğiniz tüm uygulamaları kaldırın. Bu uygulamalar kötü yazılım olabilir ve sizin adınıza paylaşım izni aldığı için siz istemeden Facebook hesabınızda istediğini paylaşabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here