Firefox Google Arama Motoru Ekleme ?

0
2

Tarayıcılar arasında en çok kullanılan tarayıcılardan birisi olan Mozilla Firefox kullanım olarak kullanıcılara bazı sıkıntılar doğurabiliyor. Bu sıkıntılardan bir tanesi arama motorunun tarayıcıda olmaması. Kullanıcı aramak istediği içeriği Google arama sayfasına girerek ulaşıyor.google-arama_01Google arama seçeneğini değiştirmek basit bi yöntem ancak kullanıcılar arama motoru özelliğini adres satırının yanında bulunan arama satırından yapabiliyor ama bu gereksiz ve kullanışsız bir yöntem yazımızda Firefox Google Arama Motoru Ekleme ? nasıl yapılır bunu anlatacağız.

firefox-aramaMozilla Firefox arama çubuğu adres satırında mevcut. Ancak alan olarak çok gereksiz bir yere koyulmuş ve adres satırının sonunda yer alması aranma seçeneğinin kullanımını azaltıyor. Aramak istediğiniz cümleyi kopyalayıp arama çubuğuna yapıştırmak zahmetli bir iş olsa anlatırken bile yorulmamı sağlayan bu işlemi sadece mause tek tuşu ile yapabilirsiniz.

Nasıl mı ? Tabiki her zamanki gibi kullanımı kolaylaştıran dost eklentiler ile bunu yapabiliyoruz.

firefox-sag-tus-aramaKuracağınız eklenti seçtiğiniz kelimeyi detaylı olarak arama motorlarında aramanızı sağlıyor. Sadece arama motorunda aramakla kalmayıp sosyal paylaşım, Wikipedia ve alışveriş sitelerindede arama özelliği getiriyor. Kullanım olarak hem rahatlık sağlayan ve aranma hacmini dahada genişleten bu eklentiyi çok seveceksiniz.

Google, Yandex, Bing, Yahoo, Twitter, Amazon, Epay ve Wikipedia sitelerinde istediğiniz ve seçtiğiniz bir metni kolayca arayabilirsiniz. Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here