Kalitesi Değişmeden Fotoğraf Boyutu Nasıl Düşürülür?

0
1

32

Gelişen dünya teknolojisi ile artık evlerimizde fotoğraf albümleri geçmişte çektirdiğimiz resimlerle dolu yeni resimlerin hepsi dijital ortamlarda hardisklerde veya flashbelleklerde saklanıyor. Fotoğraf çektirmenin kolaylaşması ile yüzlerce binlerce çektiğimiz fotoğrafların boyutlarıda bi hayli fazlalaşıyor.

Dijital ortamlarda albümlerimizin saklananması bu artan boyutlarla bi hayli zahmetli hale geliyor.

Daha önce Analog fotoğraf makinalarıyla çekilen ve banyo ile bastırılıp albümlere koyulan fotoğraflar tarih oluyor. Böylelikle saklacanak fotoğraflar yerine depolanacak dijital fotoğlar yerini alıyor ancak buda depolama için büyük bir sorun teşkil ediyor.

Sadece bu fotoğrafları saklamak değil bu fotoğrafları internet ortamları üzerinden göndermek veya paylaşmakta bu fotoğrafların boyutu yüzünden kotanızdan veya zamanınızın büyük kısmından çalıyor. Okuyucularımızın büyük bir problemi olan Kalitesi Değişmeden Fotoğraf Boyutu Nasıl Düşürülür? sorusunun yanıtını yazımızda vereceğiz.

Bu gibi durumlarda bilgisayarınıza bir yazılım indirmek ya da online servisleri kullanmak sizin tercihiniz. Şimdi sizlere bu gibi durumlarda fotoğraflarınız gerekirse toplu olarak da sıkıştırabileceğiniz ve fotoğraf kalitesinde bir kayıp yaşamayacağınız bir servisten bahsetmek istiyorum.

Kalitesi Değişmeden Fotoğraf Boyutu Nasıl Düşürülür?

İsmini Türkçe’de “ezmek” anlamına gelen orjinal ismi ile Kraken olan bu uygulama fotoğraflarımızı toplu olarak veya tek tek sıkıştırıyor.

Fotoğraf boyutunu düşürmeBu uygulamada fotoğraflarınızı istediğiniz gibi ezebiliyorsunuz. Sanal bir vinç görevini görüyor adeta kraken.io  adresine gidip fotoğraflarınızı yüklemek için “select files form disk” butonunu ya da sürükleyerek altındaki bölümü kullanın.

  • Eğer fotoğafları bilgisayarınızdan değil de internet üzerinden URL alarak boyutunu düşürmek isterseniz de numaralandırılmış adımlardan 1. adımdaki “uploader” seçeneğini “URL Paster” yapabilirsiniz.

fotoğraf sıkıştır

 

Fotoğraflarınızı yüklediğinizde alt kısımda bulunun gerçek boyutlar ve sıkıştırılmış boyutlar hakkında detaylı bilgi veren bir tablo göreceğiniz fotoğraflarınızı bu tablodan toplu veya tek tek indirmenize yarayacak link bağlantıları yer alacaktır.

  • Tüm fotoğraflarınız yüklendiğinde Download all kraked files butonu ile hepsini tek tıklama ile indirebilirsiniz. Ya da her fotoğrafın hemen sağındaki indirme butonunu kullanabilirsiniz.

Kalitesi Değişmeden Fotoğraf Boyutu Nasıl Düşürülür sorusunun cevabını verdik Krakes servisi ile bu kadar kolay bir şekilde hem fotoğraflarınızın boyutunu düşürebilir hemde kalitesini bozmayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here