Mobil Cihazdan Wifi Yayını Nasıl Yapılır?

Hayati önem taşıyan bir liste olsa ekmek,su gibi önemli malzemelerin arasına bir çoğumuz internetide koyarız. İnternet kullanımını her ortamda gerçekleştiremeyebiliriz. Muhtemelen lazım olan bi zamanda çevremizdeki bütün ağlar şifrelidir.  Bu durumda altarnatif olarak internet kullanma yollarına başvurmak gerekir.

Bunlardan en önemlisi mobil cihazımızı modem’e çevirmek başta zor gibi görünsede gelişen teknoloji ve uygulamalar ile çok basit bir hale geldi. Mobil cihazınızı bir kablo veya Bluetooth aracılığı ile modeme çevirebilirsiniz. Mobil cihazınızın internetini kullanabilirsiniz.

Öncelikle mobil cihazınızın internetini kullanmak için JoikuSpot uygulamasını indirmeniz gerekiyor ve bu uygulama Symbian desteklidir.

JoikuSpot isimli uygulama kullanımını anlatacağız. Öncelikle telefonunuzun herhangi bir wifi ağı ile bağlantısı varsa kesmeniz gerekir.

JoikuSpot uygulamasını indirin ve kurun.

Ardından JoikuSpot uygulamasını açın sırasıyla aşağıdaki ekran görüntüsü dizisindeki ayarları uygulayın. Ağ adını ve şifresini kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Uygulamayı açtıktan sonra ”Ayarlar” menüsüne girmeniz gerekiyor. ”Ayarlar” a girdikten sonra başlat düğmesine basarak yayını başlatın. Yayını başlattıktan sonra ekranımız değişecek ve Wifi işareti karşımıza gelecek.

Ekranda görüldüğü gibi yayın başladığında artık mobil cihazınız bir wifi yayını yapan modem vazifesi görür. Bilgisayarınızdan ya da başka bir mobil cihazdan Wifi araması yapıp belirlediğiniz ağ şifresi ile mobil cihazınıza bağlanabilir. Veri akışı ve web kullanımına başlayabilirsini. Ağ şifresi belirlemeniz şart değil ancak güvenlik açısından şifre koymanızı öneririm.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön