Phablet nedir ? Phablet örnekleri

0
1

İlgi çekici cihazlar arasında yer alan Phablet son günlerde çok konuşulanlar arasına girdi. Merak ettiğiniz konu Phablet nedir ?  Nereden çıktı bu Phablet diye sorucak olursanız cevabı yazımızda yer alıyor.

5.0 6.9 inç ekran büyüklüğüne sahip olan Phablet hem telefon hemde tablet işlevi gören çok fonksiyonlu cihazlardır. Türkçe dil karşılığı tabletfon olarakta kullanılan Phablet çok daha gelişeceğe benziyor.

Phablet nedir ?

Phablet cihaz 1993 yılında olarak üretilip tasarlansada Android telefonların gelişmesi ile birlikte dahada etkin hale gelen Tabletfonlar dahada gelişeceğe benziyor. HTC firmasının piyasaya sürdüğü HTC Advantage modeli Phablet alanında ilk ürün olma özelliğini taşıyor. Daha sonra Samsung firmasının Note serilerini piyasaya sürmesiyle birlikte Phablet piyasası dahada canlandı ve rekabet ortamı oluştu.

Piyasaya sürülücek en gelişmiş ve en son Phablet cihazı Samsung Galaxy Note 8 modeli olacak yeni özellikler ile Phablet piyasasına renk katacak.

2012 yılı genelinde 25.6 milyon adet Phablet cihazı satıldı bu rakımın 2016 yılında 140 milyon gibi uçuk rakamlara çıkması bekleniyor.

Phablet Örnekleri

L9 optimus fiyatı

Acer-Iconia-Smart-Phablet

Dell-Streak-5-Phablet

Samsung-Galaxy-Note-II-Phablet

 

Phablet nedir ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here