Seo Nedir ? Seo Teknikleri Nelerdir?

2
1

Bütün Webmasterların hayali olan iyi bir seo nedir, nasıl yapılır? sorularının yanıtlarını cevaplayacağız. En ufak blog yazarından en büyük    web alanında uğraşan Webmaster’a kadar herkesin ilgilendiği bir alan olan Seo nedir, niçin bu kadar önemlidir merak ediyormusunuz?

SEO Perfect Company

Seo kelimesi web diline ”Search Engine Optimizaiton” kelimelerinin ilk harflerinden oluşmuştur. Web alanı ile uğraşan ve bu alanda sitesi olan her Webmaster’ın önem verdiği bir tekniktir. Genel olarak arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Webmasterlar arama motorlarına sevimli gözükmek ve benim sitem daha iyi mesajı vermek için Seo’yu kullanır. Seo ne kadar doğru kullanırsa o kadar iyi sonuç verir.

Her Webmaster’ın hayalidir arama motorlarında en üst sıralarda yer almak ve buda başarılı bir Seo çalışması ile yapılabilir. Google ve diğer arama motorları hiç bir siteye ayrıcalık yapmadan nasıl sıralama yapıyor sorunun cevabı aslında Seo ile verilmektedir. Arama motorunda aranan kelimenin en iyi sunulduğu siteyi arama motorunun ayıklama sistemi ön plana çıkartarak ziyaretçiye sunmaktadır.

Arama motorları nasıl en iyi içeriği buluyor diyorsanız eğer Arama motorlarının bu iş için yazdığı bir sürü robot botları vardır. Sitenin içeriğini kontrol ederek sisteme bildirir ve sistem sitenin sıralamadaki değerini bu şekilde belirler. Robotlar sitenizde ” Robots.txt  dosyanızda izin verdiğiniz alanları gezebilir ve indeks sağlar.

sinirlari-zorlayan-seo

Seo Teknikleri Nelerdir?

Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için Webmaster’lar birbirleriyle yarışırlar. Bunun içinde bazı uygulanabilecek Seo yöntemleri vardır. Başlıca Seo yöntemleri aşağıda sıralandığı şekildedir.

– Tamamen benzersiz, Özgün içerik olması

– Ziyaretçilerin aradığını içeriği sizin sitenizde bulması

–  Kaliteli sitelerden link almanız (Page Rank yüksek sitelerden link çıkışı alırsanız yani o sitelerden yönlendirme ile ziyaretçi çekerseniz bu sitenizin kaliteli olduğunu gösterir)

– Kaliteli sitelerden Do-Follow özelliği ile link alınması gerekir.

Sitenizde bu Seo kriterlerini uygularsanız kısa vadede arama motorları tarafından sevildiğinizi farkedeceksiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here