Sosyal Medya’nın Mizahı; Gezi Parkı Duvar Yazıları

0
1

Taksim’de Gezi Parkının yıkılmasının kararlaştırılmasından sonra başlayan direniş görüntüleri her ne kadar bol biberli olsada  ortaya renkli komik fotoğraflarda çıkmaya başladı. Gerek polisin ağır şiddet kullanması gerek eylemcilerin direniş göstermesi Siyasilerin mahalle dili kullanması olayların bir türlü bitmek bilmeyen bir hal almasına sebeb oldu. Ancak her zaman söylediğimiz gibi bu haklı mücadelede #DirenGezi Seninleyiz! 

31

Siyasilerin birbirinden saçma açıklamaları, Köşe yazarlarının futbol takımı tutar gibi taraf tutması Televizyonların sansürlü yayınları ülkenin her yerinde göz yaşartan sahneler (Biber gazından olmalı) ortaya çıkardı. Aşırı biber gazı yemektenmi bilinmez ama bu gençlerin kafası en az polisin attığı biber gazı kadar zehir!

Attıkları slogan, yazdıkları duvar yazıları ile bu olayda taraf olan taraf olmayan herkesi güldüren görüntüler ortaya çıktı. Yazacak slogan bulamayan Apolitik gençlik mizahını konuşturdu. Aslında bu daha iyi oldu herhangi bir siyasi parti değilde bu direnişin sivil bir direniş olduğunun kanıtlarını gösterdi.

Öyle eğlenceliler ki kendi kütüphanelerini kurdular. Kendi ekipmanları ile sağlık bölümü oluşturdular Kandil bile kutladılar yeri geldi iş makinası ile Toma’ların önünü kestiler aslında bunlar bile o direnişte işçisinin, öğrencisinin, entelinin, sanatçısının herkesin orada olduğu ve bu halkın direnişi olduğunu gösterdiler!

Börek yapıp meydana getiren teyzeler, toplu taşımada alkış tutan amcalar, limon sirke ile yardıma koşan esnaf, dizi setinden saatlerce çalışıp direnişe katılan sanatçılar, Derslerden çıkıp meydana koşan öğrenciler, Tencere tava ile destek veren ev hanımları bu direnişin Siyasi değil İnsani olduğunu Gösterdiler!

Gezi Parkı Duvar Yazıları

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

13

14

15

16

18

20 21

23

25

27 29

 

32

34

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here