Tabletlerde Desen Kilidi Nasıl Kırılır?

4
1

Android cihazları için çeşitli güvenlik seçenekleri vardır. Bu güvenlik seçeneklerinden en yaygın olanı şifre ile girişti ancak son dönemlerde popüler olan desen kilidi hem daha basit hemde daha farklı bir güvenlik yöntemi oldu.

Ekranda bulunan yuvarlaklarda oluşturduğunuz desen ile telefon kilidini açan bu desen kılıfı android kullanıcıları tarafından yaygın bir biçimde kullanılmaya başlandı.

Android cihazlarda oluşturulan bu şifreyi kullanıcılar unutabiliyor. İnsan doğasında unutmak olunca unuttuğumuz şifreyi tekrar bulmak için elbet bir yol vardır. Unutkan okuyucularımızın merak ettiği Tabletlerde Desen Kilidi Nasıl Kırılır? Sorusunu SosyalÇene olarak yanıtlayacağız.

desen kilidini unuttum

Ekran Desen Kilidimi Unuttum Çözümü?

Android cihazlarda güvenlik amacı ile oluşturduğunuz bu desen kilidini kırmak için sadece bir yöntem var buda cihaza yazılım veya format atmaktır.

Cihaz açılırken belirli tuşlara kombine bir şekilde basarak recovery mode gelip cihazın yazılımını sıfırlamak ve cihazı ilk günki gibi kullanmaktan başka çareniz yoktur. Tabi bu işlemi yaparsanız cihazdaki tüm bilgileriniz silinecek ve sıfırlanacaktır.

  • Samsung cihazlar için Ses Açma + Menü + Power tuşlarına cihaz kapalıyken basarak daha sonra gelecek olan menüden Factory Reset >Yes>Reboot System Now seçeneğine gelip menü tuşuyla onayladıktan sonra cihazda desen kilidi olmayacaktır

4 YORUMLAR

  1. yabişi soracam ltfn cevap verin meb bize tablet verdi karderşim desen kilidini çok fazla yanlış girdi e posta felan istiyo
    nasıl yapcam yha offffff ltfn cevap vrn

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here