Twitter Artık İnternet Explorer’da Çalışmayacak!

0
1

İnternet çağının bir zamanlar rakipsiz tarayıcısı İnternet Explorer artık Twitter’da çalışmayacak! Twitter’ın İnternet Explorer’da çalışmama nedeni iste Explorer tarayıcısının güncellik yapmaması ve Twitter kullanıcılarına bir takım sorunlar çıkarmasını öne sürdü.

internet explorer twitterda calısmıcak

Microsoft‘un bir zamanlar rakipsiz tarayıcısı olan İnternet Explorer şimdi web dünyasından darbe üstüne darbe yiyor. Yavaşlığı ve sorunları internet geyikleri arasına bile giren İnternet Explorer‘un Twitter darbesine ne diyeceği merakla bekleniyor. Yıllardır hiç bir yenilik yapmadan küçük güncellemeleri ile yoluna devam etmeye çalışan İnternet Explorer‘a bu yıl bir darbede kullanıcılardan geldi. Her yıl 1. olan İnternet Explorer bu yıl yerini Chrome tarayıcısına kaptırdı.

Twitter ise yaptığı açıklamada yeterince güncel olmadığı gerekçesi ile İnternet Explorer’ın 6. ve 7. sürümlerinde Twitter‘ı engelledi. Dünyada Facebook‘tan sonra en fazla ziyaretçinin girdiği Sosyal medya ortamı olan Twitter bu kararı ile kullanıcılarınıda şaşırttı. Dünya sıralamasında ziyaretçi bakımından ilk 5’e giren Twitter‘ın bu hamlesi İnternet Explorer açısından büyük zarar demek. İnternet Explorer kullanıcıları alternatif tarayıcılar kullanarak bu sorunu aşmaya çalışacaklardır.

Merakla beklenen diğer konu ise İnternet Explorer nasıl bir karşılık verecek? Bundan daha önemlisi İnternet Explorer’ın sadık kullanıcıları bu yeniliğe nasıl tepki verecek?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here