Twitter Hesabı Dondurma / Silme / Kaldırma

0
1

Hayatımızın her alanına girmiş olan olan Sosyal medyadan kimi zaman sıyrılmak, özel hayatımıza odaklanmak isteriz. Bunuda Sosyal ortamlarda ki hesaplarımızı silerek veya dondurarak gerçekleştirir. Sosyal medya kimi zaman mesleğimizi, İnsani ilişkilerimizi bile bozabiliyor. Twitter veya Facebook’un açıkladığı rakamlara göre yıl içinde binlerce kişi açtığı hesapları tekrar kapatıyor. Facebook hesap kapatmayı genellikle hepimiz biliyoruz ancak Twitter hesap kapatmak biraz daha farklı.

Twitter profilinizi kapatmak için sağ üstte yer alan ”Dişli çark” butonuna bastıktan sonra aşağıya doğru açılan menüden “Ayarlar” kısmını girmeniz gerekiyor. Daha sonra karşımıza çıkıcak sayfada en allta soluk mavi bir şekilde yazılmış ”Hesabımı devre dışı bırak” yazısını göreceksiniz.

ssssssssssssss

 

Butona bastığımızda karşımıza bilgilendirme ve yasal haklar için yazı gelecek. Twitter ortamından 30 gün içerisinde hesabınızın silineceğini, kullanıcı adınızı değiştirmek için hesabı kapatmanıza gerek olmadığı, eğer kullanıcı adınızı başka hesapta kullanmak istiyorsanız öncelikle adını almak istediğiniz hesabı eğer sizdeyse hesabı kapatarak 30 gün içerisinde sistem tarafından silinmesini beklemeniz gerekmektedir.

Twitter’da yer alan bilgileriniz bir kaç dakikada silinecektir. Ancak bazı içerikler sitede bir süre görünür olacaktır.Google, Yandex gibi arama motorlarında görülebilen size ait içerikler Twitter’ın elinde olmadığı için silinmesi biraz zaman alacaktır.

Hesabınızı kapattığınızda ilk 30 gün tekrar aktif ederek hesabı tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz. 30 gün içerisinde hesaba giriş yapmazsanız bilgileriniz Twitter’dan kalıcı olarak silinir ve kullanıcı adınızı başkaları tarafından alınabilir. Hesabı 30 gün içerisinde tekrar açmak istiyorsanız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here