Twitter Virüslerinden kurtulmak!

17
1

Son dönemlerin en gözde sosyal medya ortamı olan Twitter‘ın kullanıcıları artarken bir yandan bu artışı kullanmak isteyen kötü niyetli insanlar bu ortamlara virus salmanın ve bu ortamda spam yaparak kazanç elde etmenin peşinde. Her an Twitter profilinizde size ait olmayan Twet görebilirsiniz. Twitter‘ınıza Virüs girmişse bundan nasıl kurtulursunuz bunu anlatacağız!

Virus_Twitter_arrows

 

Öncelikle bu virüsler Twitter hesabımıza nereden giriyo nasıl benim adıma Twit atıyo derseniz bunun tek bi cevabı var kullandığınız yan uygulamalar veya Twitter  hesabınız ile giriş yaptığınız Web sitelerin adınıza Twit atmak, Retweet yapmak ve Favoriye almak gibi işlemleri onayını aldığı onay formunu onaylamanızdan itibaren Twitter hesabınızı istediği gibi kullanabiliyor.

Sizin okumadan onayladığınız Twitter uygulama sayfası sizin adınıza neler yapabilir hiç merak ettinizmi? 

 • Takip ettiğiniz kişilerin yazdığı mesajları okuma.
 • Kimi takip ettiğinizi görme ve yeni kişileri takip etme.
 • Profilinizi güncelleme.
 • Sizin adınıza mesaj yollama.
 • Özel mesajlarınıza (DM) erişme.

Screen-Shot-2012-03-12-at-13.03.57-580x450

 

Yukarıda bulunan ekranda size bi form sunuyor ve siz Uygulamaya İzin Ver butonuna tıkladıktan sonra sizin Twitter hesabınızı sistemine kaydederek. Formda bulunan maddeleri yapma yetkisini alıyor. Bu şekilde binlerce Twitter hesabından Spam, Reklam, Virüs gibi linkler yollayarak kazanç elde edebiliyorlar. Twitter yan uygulamalarını kullanırken eğer bir uygulamaya güvenmiyorsanız ”Hayır, Teşekkürler” Butonunu kullanmanızı öneririz.

Peki bir çok Uygulamaya izin verdiniz ve bunlardan kurtulmak istiyorsunuz bunu nasıl yaparsınız şimdi buna gelelim.

Twitter Virüslerinden Kurtulmak!

Twitter Virüsleri dediğimiz şey aslında Twitter uygulamalarıdır yukarıda izin verdiğiniz uygulamar Twitter hesaplarınızı yöneterek sizin başkalarını takip etmenizi veya reklam Twitleri atmanızı sağlıyorlar şimdi bu uygulamaları nasıl sileriz bunu göstereceğim.

s1Twitter virüslerinden kurtulmak için uygulamanız gereken adımlar şöyle; İlk önce ”Ayarlar” tıklıyoruz oradan ”Uygulamalar” bölümüne giriyoruz burada onayladığımız uygulamalar listesini görüyoruz. Şuan benim uygulamalarımda Android, İnstagram, İphone gibi sağlam firmaların sağladığı uygulamalar mevcut bunlar zararsızdır, kaldırmayın. Ancak bunlardan başka Takipçi kazan veya daha başka isimli uygulamalar mevcut ise bunları kaldırın. Yapmanız gereken tüm uygulamaları silmektir böylece Twitter’ınızı temizlemiş ve bu Twitter virüslerinden kurtulmuş olursunuz.

17 YORUMLAR

 1. ya lütfen yardım edin uygulamalarda hiç bi şey olmamasına ragmen bırı uzerıme takıpçi arttırma yapmış ve kurtulamıyorum.dakka başı artıyo takipçim?

  • Takipçiniz artıyorsa bu iyi bir şey değil mi eğer takip ettiğiniz artırıyorsa ve uygulamada bir şey olmadan bunun olması imkansız.

 2. Dediğin her şeyi yaptım ama ama yinede devam ediyor başkalarına mesaj atyıro ve paylaşıyor uygulamalar sıfır hiç bir şey yok ama bu dert bitmedi

 3. Merhabalar bendede devamlı takip ettiğim kişiler artıyor ve kullanıcımdan reklam tiwiti atılıyor ayarlar kısmına girdiğimde uygulamalar sekmesi gelmiyor bu yüzden takipçi arttırma uygulamalarını kaldıramıyorum.

 4. twitter şifremi değiştirdim uygulama bir tane bile yok kaldırdım ama hala isteğim dışında tweet atıyo siliyorum anında yıne atıyor .. yardımmm ..:(

 5. Uygulamalarımda sizin de dediğiniz gibi sağlam uygulamalar var. IOS, instagram, foursquare vs. Şifremi değiştirdim hatta sağlam olan uygulamaların erişimini kaldırıp tekrar izin verdim, takipçilerimizden bazılarına engel attım(arkadaşlarım takipçiler yüzünden de olabilir demişti), takip ettiklerimin çocuğu unfollow ettim ama hala bu virüs devam ediyor günde 20den fazla atıyor. Hashtag olan yazıları paylaşarak saçma sapan yazılar paylaşıyor hesabımdan. Nasıl kurtulacağımı bilmiyorum. Ayrıca bilgisayardan da sürekli kullanan birisi değilim çoğunlukla telefondan giriyorum. Lütfen yardım edin:(

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here