Twitter’da Engellenen Kullanıcılar Listesi

0
1

Sosyal ortamınızı kirleten görüntülerinden ve yazılarından rahatsız olduğunuz kullanıcıları bilindiği gibi Twitter’dan engelleyebiliyorsunuz. Hatta bununlada kalmayıp spam butonuna basarak bu kullanıcının Twitter tarafından hesabının askıya alınmasını sağlayabiliyorsunuz. Ancak askıya alma işlemi o kadar kolay olmuyor kullanıcı gerçetekten gerçek hesap değilse bunuda takip ettiği ve takip edildiği sayı orantısına göre belirliyor Twitter ayrıca günlük attığı Twit sayısınıda göz önünde bulundurarak hesabı askıya alıyor.

Sosyal paylaşım ortamlarında sizi rahatsız eden kullanıcıları çeşitli engelleme yolları var. Facebook, Tumblr gibi sitelerde engellediğiniz listeyi görebiliyoken Twitter’da bu listeyi direk görme şansınız malesef yok. Şimdi o listeyi nasıl kolay yoldan görebiliriz bunun kısa anlatımını yapacağım.

Öncelikle bilmeyenler için anlatıyorum Bir kullanıcıyı engellemek için profilinden takip butonunun hemen sağından engelleme seçeneğine ulaşabilirsiniz.

Engelleme işlemi direk Twitter seçeneklerinden yapabilirsiniz ancak engellediğiniz kişileri görmek istediğinizde Twitter üzerinden böyle bir seçenek yok tabi bu biz anlatana kadar şimdilik.

Her zaman olduğu gibi bu işi de bir uygulama ile yapmak zorundasınız. Engellediğiniz kişileri görmek için Blocked By Me isimli uygulamayı kullanabilirsiniz.

Uygulama Sitesine girdiğinizde sağ üst köşede Sign in with twitter isimli butonu göreceksiniz. Buradan kullanıcı adınız ve şifrenizle Twitter ile bağlanacaksınız.

number-of-users-blocked-by-you-with-an-option-to-unblock-each-one

Giriş yaptıktan sonra üst köşede Show my blocked users butonu göreceksiniz. Buradan engellediğiniz kişilerin listesini görebilirsiniz.

Karşınıza çıkıcak listede isterseniz engellediğiniz kişilerin engelleni kaldırabilirsiniz. Bunun için isimlerin karşısında bulunan Unblock This User butonunu kullanmanız yeterli.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here