Twitter’da Kullanıcı ID ve Tweet ID’ı Nasıl Öğrenilir?

2
37

t1ID olarak kısa adıyla tabir edilen identification ya da identity yani kimlik her kullanıcıya verilen ve benzersiz olan rakamlar grubudur. Twitter kullanıcılarının her biri 9 rakamdan oluşan bir id’ye sahiptir.

Twitter Uygulamaları ve Twitter sizin ID’inize yani  identification’a göre işlem yapar siz kullanıcı adınızı değiştirseniz dahi Twitter ID değişmez.  Takipçi uygulamaları sizin ID’nizi sistemine kaydeder ve ona göre işlem yapar. Twitter hesabınızın ID’sini öğrenmen için paravan bir siteye ihtiyacınız var buda çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz şifre veya uygulama kullanmanadan Bu siteden yapabilirsiniz. Sadece Kullanıcı adınızı Yazarak Twitter ID Öğrenebilirsiniz.

Boşluğa Twitter isminizi yazarak Get ID demeniz hesabınızın ID numarasını öğrenmeniz için yeterlidir.


Tweet ID Nasıl Öğrenirim?

Tweet ID öğrenmeniz daha basittir. Başka bir site kullanmadan twitterın içinden bunu öğrenebilirsiniz. Yapacağınız tek şey attığınız Tweet’in üstünü tıklayarak detaylar sekmesini açmanızdır.

sosyalcenes

Detaylar sekmesini açtığınızda Tarayıcınızda Tweet detaylı olarak açılacaktır. Örnek olarak  aşağıda ki resimde bulunan Status/12345 gibi rakamlardan oluşan kısım sizin Tweet ID’nızı oluşturur.
sosyalcene-4

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here