Twitter’da Yer Bildirimi Nasıl Yapılır?

1
28

2011 yılında ortaya çıkan Foursquare uygulaması çevrenizde keşfedilmeyi bekleyen yeni yerleri keşfedebilir ve Foursquare aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabilir, keşfettiğiniz yerler hakkında yorumlar alabilirsiniz. Daha fazla sosyallik sağlayan Foursquare kullanıcılar tarafından sevilen uygulamalar arasında yer almaya başladı.

twitterda yer bildirimi yapmaFoursquare aynı zamanda sosyal medya senkronizasyonu ile kullanıcıların daha fazla kullanmasına yol açtı. İlk önce Facebook ardından Twitter ile senkronize olan foursquare uygulamasının kullanımı gittikçe artmaya başladı. Twitter’da takipçileriniz ile yer bildiriminizi veya konumunuzu paylaşabilirsiniz. Twitter‘da yer bildirimi yapmak için mobil cihaz kullanmanız gerekiyor.

Foursquare uygulaması Android, Symbian, App Store, Black Berry, Windows Phone gibi bir çok işletim sistemli mobil cihazlarda destekler biçimde çalışıyor. Foursquare’nin açıkladığı rakamlara göre 30 milyon insan şuan Foursquare uygulamasını kullanarak yer bildirimi yapıyor.  Facebook hesabınızla, Google hesabınızla (gmail) ya da e-posta adresinizle kolayca kaydolabileceğiniz bu uygulamayı mobil cihazınıza yükledikten sonra giriş yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim Twitter’da Yer Bildirimi Nasıl Yapılır? sorumuzun cevabına Sosyal Çene olarak sosyal medya hakkında tüm sorularınız ve sorunlarınız bizi ilgilendirir bu sorunun cevabıda yazımızda yer alıyor sadece okumanız yeterli.

Twitter’da Yer Bildirimi Nasıl Yapılır?

  • Twitter’da yer bildirimi yapmak için ilk önce web üzerinden uygulamanız gereken bir kaç adım var gözünüz korkmasın bu adımlar çok basit.

foursquare-twitter

 

  • Daha sonra uygulayacağınız adım ise https://tr.foursquare.com adresine giderek Ardından giriş yapın. Sağ üst köşeden isminizin üzerin gelip Ayarlar a gidin. Ayarlar sayfası açıldığında sağda bir liste göreceksiniz.
  • Buradan Diğer Ağlarla Paylaşım‘ı seçin. Bu sayfada sol kısımda Facebook ve Twitter uygulamalarına izin vermeniz için iki adet bağlantı mevcut. Buradan Twitter’ı seçin ve Twitter kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapıp uygulamaya izin verin.
  • Uygulama izini verdikten sonra artık konum paylaşımlarınız yani yer bildirimleri Twitter hesabınızdan da paylaşılmış olacaktır. Eğer Twitter’da paylaşımı durdurmak istiyorsanız Twitter uygulama ayarlarından Foursquare bağlantı iznini kaldırabilir ya da Foursquare üzerinden eklediğiniz sayfadaki disconnect bağlantısını kullanabilirsiniz. Foursquare Uygulamasını mobil cihazınıza indirmek için https://tr.foursquare.com adresine gidin. Ardından alt kısımda indirme bağlantısı yer alacaktır

Yukarıda anlattığımız adımları doğru bir şekilde uyguladıysanız eğer Twitter’da yer bildirimi yapmayı öğrenmişsiniz demektir. Şimdiden keyifli bildirimler.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here