Skip to content

Whatsapp Last Seen (Son Görülme) Gizleme Yöntemleri (2013)

İnternet’in her telefona girmesinden sonra SMS’in yerini alan Whatsapp kullanıcılar tarafından çok sevildi. Türkiyede en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ın en göze batan ve şikayetçi olunan tarafı ise Son görüntülenme/Whatsapp Last Seen bilgilerini göstermesi. Bir çok kullanıcı bu bilginin görülmesini pekte istemiyor. Bende bu özelliği gizlemek isteyen kullanıcılara Whatsapp Last Seen (Son Görülme) Gizleme Yöntemlerini anlatacağım.

whatsapp-last-seen-son-gorulme-gizleme-saklama-yoketme-kaldirma-hile-yontem

 

iPhone Whatsapp Last Seen Gizleme Yöntemi 

İphone kullanıcılarının Whatsapp Last Seen (Son Görülme)’yi gizlemek için yapması gereken adımlar çok basit. Whatsapp > Settings > Chat Settings > Advanced > Last Seen Timestamp on > off seçeneklerini işaretleyerek İphone cihazınızda Whatsapp son görülme tarihini gizleyebilirsiniz. Ancak bu ayarları yapmanız durumunda başkaları sizin son görülme tarihini göremeyeceği gibi sizinde başkalarının son görülme tarihini göremeyeceksiniz.

iphone-whatsapp-last-seen-son-goruntuleme-gizleme-ayaris

Android Telefonlarda Whatsapp Last Seen Gizleme Yöntemi

Android telefonuna sahip kullanıcılar için Whatsapp Last Seen (Son Görülme) Gizlemek için doğrudan Whatsapp ayarlarından yapamıyor malesef. Whatsapp son görülme tarihini gizlemek için bir takım yardımcı uygulama indirmesi gerekiyor. Google Play Store’da bulabileceğimiz ”Hide Block WhatsApp Last Seen” uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamanın çalışma mantığı şöyle Whatsapp’a girdiğinizde, bu application otomatik olarak internet erişiminizi keser. Bu esnada gelen mesajı görebilir, hatta cevap da yazabilirsiniz. Whatsapp’tan çıktığınızda ise uygulama otomatik olarak internet erişiminizi tekrar aktif ederek mesaj alışverişinizi devam ettirmenizi sağlar. bu şekildede son görülme tarihiniz hep aynı kalır.

android-whatsapp-last-seen-gizleme

 

Blackberry Telefonlarda Whatsapp Last Seen Gizleme Yöntemi

Blackberry‘de uygulama indirerek veya ayarlarına girerek  WhatsApp son görülme tarihin malesef engelleyemezsiniz. Bunun yerine size bir kaç ipucu vericem bu şekilde son görülme tarihiniz gözükmeden mesajları okuyabilirsiniz.  Whatsapp’a ekranına girmeden önce internet bağlantınızı telefondan kesin ve gelen mesajları okuyun isterseniz cevap verin ve verdikten sonra internetinize tekrar bağlanın. Bu şekilde son görüntülenme tarihinizi gizleyebilirsiniz.

 

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

3 Yorumlar

  1. Merhaba erkek arkadaşım ile whatsaptan yazısıyoruz ancak onun son görülmesi hiç gözükmüyor ne yapmış olabiliir yardımınızı bekliyoruuuummm

  2. Blackberry OS 10 yazılımlarda Last Seen ayarı yapılabiliyor. Detaylı bilgi belirtilen web sitede mevcuttur.

  3. kendi agzinla soyledin internet eriwiminiz kesiliyo diye..manyakmisin sen.. kesilirse nasil sms gelir ya da gider.. yala soylemeyin yaa..yok boyle bi uygulama..olsada caliwmaz


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: