Windows 8′de Bluetooth ve Wi-Fi Açma / Kapatma

3
2
images
images

Microsoft firmasının yeni işletim sistemi Windows 8‘i piyasaya sürmesi ile kullanıcılar tarafından bir çok soru işareti ortaya atıldı. Bunun sebebi Windows 8’in yeni özellikleri olması ve bu özelliklerin diğer Windows işletim sistemlerinden farklı olması. Bu soru işaretlerinden biriside Windows 8′de Bluetooth ve Wi-Fi Açma / Kapatma Sorusunun cevabını yazımızda vereceğiz

windows 8 parolası nasıl kaldırılırYazımızın içerisinde Microsoft‘un yeni piyasaya sürdüğü Windows 8 işletim sistemi kullanan kullanıcıların soru işareti olarak kafalarında kalan Bluetoth ve Wi-Fi özelliklerini nasıl Aktif ve pasif hale getireceğiz? Bu soru işaretinizi çok kısa bir şekilde görsellerle desteklenmiş bir biçimde aydınlatacağız.

Windows 8′de Bluetooth ve Wi-Fi Açma / Kapatma?

  • Birinci adım olarak bilgisayarınızın klavyesinden Windows tuşuna basmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan sayfada arama bölümüne kablusuz bağlantı yazarak arama işlemini yapmanız gerekiyor.
  • Daha sonra arama kutusunda karşınıza çıkan ‘‘Ayarlar’‘ kısına girmeniz gerekiyor.

windows8_wi-fi_Bluetooth_

  • Daha sonra karşınıza çıkacak mavi tablo ekranında bağlantı ayarları listesini göreceksiniz. O sayfada bulunan ”Kablosuz Bağlantı Açma/Kapatma” kısmına giriş yapmanız gerekiyor.

windows8_wi-fi_Bluetooth_a

  • Son adım olarak yapmak istediğimiz Windows 8′de Bluetooth ve Wi-Fi Açma / Kapatma işlemini karşımıza çıkan sayfada gerçekleştiriyoruz.

windows8_wi-fi_Blueto

Yukarıda gördüğünüz aktif/pasif etme butonu ile istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here