Windows 8.1 Özellikleri ve Çıkış Tarihi?

0
1

Windows 8.1 özellikleriMicrosoft’un yeni yayınladığı işletim sistemi Windows 8’in yeni sürümü çıktı. Windows 8′i 8.1′e yükselten işletim sistemi güncellemesinin önizleme sürümü yayınlandı.  Sloganı ‘Windows 8 ve daha fazlası’ olarak tanımlanan Windows 8.1, görsel olarak yeniden tasarlanmış. Windows Mağaza ve yüksek çözünürlüklü ekran desteği ile önceki sürümünden çok farklı olacağa benziyor.

Ayrıca Windows 8.1’de ”Başlat” düğmeside eklenmiş durumda olacak.

Windows 8.1 özellikleri neler

Windows 8.1 Özellikleri Neler ?

Windows 8.1 Özellikleri ise şöyle;

 

  • Microsoft, Windows 8.1 ile birlikte kilit ekranında da bir takım değişikliklere gitmiş durumda. Artık kilit ekranına  fotoğraf ve slayt şovları; başlangıç ekranına ise uygulamalar ve kişiler eklenebiliyor .
  • Daha fazla tema ve renk seçeneği sunan Windows 8.1′de kullanıcılar canlı kutucukları daha fazla büyütebiliyor veya küçültebiliyor.
  • Windows 8.1′de yenilenen arama özelliği sayesinde aramalar SkyDrive, PC, Windows Store veya internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.
  • Windows 8.1 ile birlikte sunulan bir diğer yenilik ise Internet Explorer 11. Bir önceki sürüme kıyasla daha hızlı ve daha az enerji tüketen Internet Explorer 11, Windows 8.1 işletim sistemi haricinde Windows 7 için de yayınlanacak.

Windows 8.1 Çıkış Tarihi?

Windows  8.1 çıkış tarihi

Windows 8.1 çıkış Tarihi ise henüz belli değil. Geliştiriciler için daha fazla gelir fırsatı sunan Windows 8.1, Bing geliştirici platformuna da geliştiricilere sunuyor. Facebook, Flipboard ve NFL uygulamalar da artık Windows platformunda yer alıyor. Microsoft firmasının henüz Windows 8.1’in çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi vermiyor ancak 2014 yılının başlarında piyasaya sürüleceği konuşuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here