Windows 8 Başlangıç Parolası Nasıl Kaldırılır?

0
3

Microsoft‘un yeni çıkardığı işletim sistemi Windows 8 hızı, güvenliğive kullanım rahatlığı ile kullanıcılardan tam puan alsada, kullanıcıların hala bilmediği çok özelliği var bunlardan biriside Windows 8 Başlangıç parolası nasıl kaldırılır? sorusu. Bu sorunun cevabını arıyorsanız eğer doğru yerdesiniz

windows 8 parolası nasıl kaldırılırÖnceki İşletim sistemlerine göre farklı özelliklere sahip olan Windows 8 bir çok kullanıcı tarafından olumlu not almayı başardı. Ancak şifre kullanmayan kullanıcıların rahatsız olduğu bir özelliğe sahip olan Windows 8 bu özelliği ile kullanıcılara zorluk çıkartıyor. Windows 8 Başlangıç Parolası Nasıl Kaldırılır? sorunun cevabını çok kolay bir şekilde vereceğiz.

Windows 8 Başlangıç Parolası Nasıl Kaldırılır?

Windows 8 işletim sistemine bağlandığınız zaman sizden istediği hesap şifresini girmeniz gerekiyor. Bu hesap şifresini her defasında tekrarlarlıyor. Bundan kurtulmak mümkün yapmanız gerekenlerde çok basit anlatacağım adımları izleyerek kurtulabilirsiniz.

  • İlk olarak Windows ve R tuşlarına aynı anda basıyoruz. ( Windows tuşu = Başlat Tuşu )
  • Daha sonra karşımıza çalıştır kutucuğu gelecek. Bu kutuya ” netplwiz ” yazıyoruz ve tamam diyoruz.

windows 8 parolası nasıl kaldırılır2

Karşımıza kullanıcı hesapları kutusu çıkacak. Bu kutuda en üstte ” Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir ” yazısının başındaki işaretli olan kutucuğu kaldırıyoruz.

windows 8 parolası nasıl kaldırılır.3Karşımıza gelen bölümde bizden kullanıcı adı ve parolamızı girmemizi isteyecek. Parolamızı girip doğrulama yaptıktan sonra ”Onayla” seçeneğine basıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra artık Windows 8‘e girmek için parola girmenize gerek Yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here