Skip to content

Backlink Nedir Backlink Ne işe Yarar?

SEO denilince ilk gündeme gelen Backlink oluyor. Web havuzunda bir çok karmakarışık bilgi bulabilirsiniz Backlink hakkında peki ama gerçekten nedir bu Backlink ve ne işe yarar?

backlink-nedir

Türkçe karşılığı Geri link olan Backlink, Sahip olduğunuz web sitenizin linkinin çeşitli yollarla ile bir başka web site içerisinde bulunmasıdır. Bunu kullanıcılar link değişimi yada blog yorumlarında bırakılan linkler gibi uygulayabiliyorlar. Backlink olumlu olduğu kadar yanlış kullanıldığı zaman Google tarafından olumsuzda karşılanabiliyor. Yeni olan bir web siteye aşırı düzeyde Backlink çalışması yaparsanız Google Filtre sistemine takılabilirsiniz buda sizi zararlı olarak gösterebilir zararlı göstermesi durumunda yaptığınız Backlink çalışması boşa gidebileceği gibi Google Filtre tarafından banlanmanıza yol açabilir.

Backlink çalışması tam anlamıyla Google’nın gözüne girmek ve arama yapılan konularda üst sıralarda bulunmanızı sağlar. Google PageRank değerinizi arttırır. Buda Sayfanızın bir nevi web alanında kalitesini ve içeriğinin özgünlüğünü temsil eder. Ayrıca Backlink İndexleme süremizin hızlanmasınıda olanak sağlayacaktır.

Sitenizin kaç tane Backlink’i olduğunu öğrenmek istiyorsanız Buraya Tıklayınız.

Backlink Çalışması Yaparken dikkat Edilmesi Gerekenler

nerilen-hisseler1-425x230

En önemli kurallardan birisi yeni bir web sitesi açtıysanız ve daha Google’nın bile size aşina olmadığı bir dönemdeyseniz normalden fazla Backlink yapmanız durumunda arama motorları tarafından engellenirsiniz. Buda Websitenizin Web hayatına 3-0 yenik başlaması demektir.

Bir diğer kural ise; Kendi siteniz dışındaki alakasız sitelerden, bloglardan alakasız Baclink almamalısınız. Google ve diğer arama motorları buna çok dikkat etmekte. Sağlık sitesi sağlık sitesini önermeli bu şekilde Backlink daha doğru olmuş olur.

Yüzlerce Backlink almak yerine PageRank’ı yüksek olan sayfalardan azda olsa Backlink almak daha doğru bir hareket olur.

 

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.6475
18.6140
EUR
EUR
19.3464
19.3116
GBP
GBP
22.4449
22.3285
CHF
CHF
19.6888
19.5632
SAR
SAR
4.9611
4.9522
JPY
JPY
13.5278
13.4388
RUB
RUB
0.3073
0.3033
CNY
CNY
2.6163
2.5825

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency