Skip to content

BlackBerry Z30 Özellikleri ve Fiyatı?

Piyasada tutunmaya çalışan akıllı telefon üreticisi  BlackBerry 5 inçlik yeni modeli  BlackBerry Z30′u resmi olarak tanıttı.Tablet görünümünü andıran cihaz AMOLED ekranı ile dikkat çekiyor.

BlackBerry’nin şimdiye kadarki “en büyük, en hızlı ve en gelişmiş” akıllı telefonu olarak lanse ettiği Z30, yeni BlackBerry mobil işletim sistemi 10.2 ile çalışacak. 1.7 GHz’lik işlemciye ek olarak dört çekirdekli grafik işlemciye sahip olan Z30, 2880 mAh batarya gücü ile en büyük pile sahip BlackBerry telefonu olarak karşımıza çıkıyor.

25 saatlik pil ömrüne sahip olduğu söylenen BlackBerry Z30, daha büyük ekran ve daha hızlı işlemcisiyle dikkat çekse de BlackBerry OS 10.2 ile eklenen yeni özellikleri ile de kullanıcı deneyimini zenginleştirmeyi planlıyor. Yenilenen BlackBerry Hub kullanıcıların hangi konuşmaları ve insanları önemli bulduğunu tespit ederek mesajlara ve diğer bilgilere daha kolay ve hızlıca ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca BlackBerry Priority Hub, e-posta, sosyal ağlar ve diğer hesaplarınızdaki mesajları tek çatı altında toplayarak bu mesajlara anlık erişim imkanı veriyor.

blackberry-z30-a10-tai-viet-nam-cellphones.jpg-13

BlackBerry Z30 Özellikleri

  • BlackBerry 10.2 ile ayrıca hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın gelen mesajların ön izlemesini görmeniz mümkün oluyor. BBM mesajı geldiğinde açık olan uygulamadan çıkmadan mesajı yanıtlayabiliyorsunuz.
  • Ayrıca telefon kilit modundayken de mesajların ön izlemelerini kilit ekranında görüntüleyebiliyorsunuz.
  • BlackBerry, BBM Voice ve BBM Video ses kalitesinde geliştirmeler yaptığına dikkat çekerken Natural Sound olarak isim verdiği yeni hoparlörün konuşmaların daha gerçekçi ve doğal olarak duyulmasını sağladığını vurguluyor.
  • Gelecek hafta itibariyle İngiltere ve Orta Doğu piyasasına sürülecek olan BlackBerry Z30, diğer ülkelere Noel sezonunda ulaşmış olacak. Fiyatlamanın bölge bazında farklılık göstereceğini belirten BlackBerry, yeni mobil işletim sistemi 10.2′yi ise Ekim ortasında yayınlamış olacak.
  • BlackBerry OS 10.2 BlackBerry Z10, BlackBerry Q10 ve BlackBerry Q5′i destekleyecek.
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.