Skip to content
332572

En İyi Laptop Markası

Masaüstü bilgisayarların popülerliği azaldı artık insanlar Laptop’lara veya Tablet bilgisayarlara yöneliyor. Bunun sebebi çok açık aynı işlevi daha küçük ebatlarla yapan bir makina varken neden daha fazla yer kaplayan bir bilgisayara sahip olmak isterki insan.

Öncelikle yazımız sıradan yazılara göre biraz uzun sizin için detaylı araştırma yaptık. En İyi Laptop Markası Hangisi? sorusunun cevabını bulmak için yazarlar arasında küçük tartışmalar yaptık ama cevabı değiştiren birşey olmadı sonuçta Fiyat/Performans kalitesi bir dizüstü bilgisayarı en iyi yapar.

332572

Eğer Bir laptop alacaksanız bunda dikkat etmeniz gereken unsurlar var sadece özelliklerine bakmanız veya sadece iyi bir marka laptop almanız yetmez. Laptop bir bütündür dikkat etmeniz detayları atlarsanız kısa sürede yavaşladığını istediğiniz performansı veremediğini görürsünüz.

Bir çok Laptop markası cihazın donanımlarını kendisi üretmez sadece cihazın üstüne markasını basar ve pazara sürer bunun için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cihazın donanımsal özellikleridir. Toplama bir laptop almak istemiyorsanız yazımızı okumalısınız. Bir çok marka size toplama bir laptop sunuyor bunun için laptop alırken donanımsal özellikleri hangi markalara ait donanımlar kullanılmış bunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Şimdi gelelim yazımızın önemli kısmına peki biz hangi markayı öneriyoruz bunu her markanın detaylı açıklamasını yaparak başlayacağız. Laptop markalarının eksikleri artılarını ortaya koyacağız ve bir puan vereceğiz gerisi size kalmış.

En İyi Laptop Markası Hangisi?

Acer

Asyalı Bilgisayar üreticisi olan firma dünyada en fazla 3. bilgisayar üreticisi ünvanına sahiptir. Ürünlere kendi markasını koysada donanım olarak toplama bilgisayarlar sunan bir markadır. Türkiye’de son yıllarda gelişmeyen başlayan teknik hizmetleri biraz azdır. Ürününüz garantilide olsa arıza yaptığında garanti hizmeti almanız biraz zor olabilir. Ancak ürünleri toplamada olsa kalitesiz demek yanlış olur Laptop markası olarak iyi bir yere sahiptir Acer Firması.
Puanı: (3/5)

Samsung

Kaliteli bir japon markası olan Samsung genellikle iş yerleri için tasarlanmış bir yapıya sahiptir. Sert kullanışlara uygun olan tasarımı ile zor eskiteceğiniz bir modeldir. Donanım olarak kendi parçalarınıda bulundursa IBM’den destek almakta. İş programlarınızı kolaylıkla kaldırabilecek ve performans konusunda zorlanmayacağınız bir Laptop markasıdır. Ancak oyun ve ağır programlarda istediğiniz performansı vermeyebilir. Samsung isim yapmış kaliteli bir markadır eğer fiyatıda size uyuyorsa almanızda herhangi bir sakınca yok.
Puanı: (4/5)

Lenovo

 Son 3 yılda çok önemli yenilikler yapan Lenova firması IBM’nin yan markası sayılabilir. Dayanıklılık konusunda sınıfta kalabilir uzun zaman sonra bilgisayarınızın çok fazla eskidiğini görebilirsiniz. Ancak Donanım olarak sağlam bir yapıya sahip güçlü programları kaldırır. Fiyat olarak diğer modellerden daha uygundur bu sizi şaşırtabilir çünkü Lenova’nın üreticisi bir çin markasıdır bu çok kalitesiz demek değildir ama çokta kaliteli bir marka sayılmaz.
Puanı: (2/5)

Sony

Fiyat olarak çok fazla gözüken ancak performansına göre bu fiyata değebilecek bir markadır. Türkiye’de çok tercih edilmesede dünyada kullanılan bir laptop markasıdır. Sony yıllardır teknoloji alanında bir çok alanda öncü bir firma olmuştur. Laptop markası olarak kusursuz modelleri bulunuyor. Fiyat olarak çok fazla gelebilir ama bu mükemmel bir laptop alacağınıza işarettir.
Puanı: (5/5)

Dell

Dell çok fazla teknolojik ürün üretmeyen bir markadır. Ancak Laptop konusunda çok iyi bir yerdedir. Teknik destek olsun laptop olsun çok kaliteli yapılara sahiptir. Aynı zamanda laptop donanımınıda üreten Dell laptop konusunda çok iyi yerlerde. Dell markası İnspiron serisiyle ne kadar kaliteli bir marka olduğunu tescilledi. Kullandığım bilgisayar ve sahip olduğum 1 minibook markasıda Dell’dir. Memnunmusunuz derseniz eğer Minibook’u bile piyasada ki bir çok laptop’tan daha iyi. Eğer laptop almayı düşünüyorsanız ve fiyatlarıda size uygunsa hiç düşünmeden alın.
Puanı: (5/5)

HP

Çok kaliteli denebilecek bir model olmasa bile kalitesiz sayılmaz. Ofis programları konusunda sorunsuz bir laptop markasıdır. Oyun performansına gelince aynı kaliteyi malesef sağlamıyor. Tasarım olarak şık modeller üretsede kasa olarak çok sağlam bir yapıya sahip değil. Eğer fiyatı size uygunsa almanızda bir sakınca yok.
Puanı: (3/5)

Casper

Yerli bir bilgisayar şirketidir. Masaüstü bilgisayarları iyi olsada laptop konusunda uzak durulması gereken bir markadır. Milliyetçilik yapıp bu markayı size övmek isterdim ancak övülmeyecek birşeyin vebalini almak istemem. İnternetten ufak bir araştırma yaparsanız bir çok şikayetin mevcut olduğunu görürsünüz abartıldığı kadar kötü bir marka değil ancak çokta iyi bir marka sayılmaz. Fiyatı uygunsa alabilirsiniz ama laptopta yinede önermiyorum.
Puanı: (2/5)

Apple

Aslında çokta konuşulmaya gerek olmayan bir marka fiyat konusunda avrupaya ve dünyaya göre biraz uçuk rakamlarla satılsada ülkemizde performans olarak mükemmel bir laptop markasıdır. Ancak bir Apple cihazınıza vereceğiniz paranın yarısıyla Dell veya Sony alarak aynı işlemi yapabileceğiniz laptop’a sahip olabilirsiniz. Çok paranız yoksa Apple almanıza gerek yok bence.
Puanı: (5/5)

Packard Bell

3 yıl önce Acer firması tarafından satın alındı. Acer’in aynı ürünlerini üretmiyor Acer’in aksine fiyat olarak daha düşük performans olarak fiyata uygun modeller sürüyor piyasaya eğer cüzdanınıza göre bir marka ise performans konusunda çokta sıkıntı çıkarmıyor alabillirsiniz.
Puanı: (3/5)
Listede bulunmayan laptop markaları için merak ettiğiniz fikirler varsa eğer yorum kısmına yorum yaparak fikir alışverişi yapabilirz veya yazıya eklemek istediğiniz eleştiri veya olumlu yorum yapabilirsiniz. Yayınlayabiliriz kullanıcılar markaların eleştirilerini ve olumlu görüşlerini görmüş olur aynı zamanda.  En İyi Laptop Markası Hangisi? sorusunun cevabını araştırmalarımıza veya görüşlerimize göre yorumladık. Sürçü lisan eylediyse affola :)

 

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

11 yorum

 1. 1_monster
  2_msi
  3_toshiba (satellite-Qosmio)
  4_gıgabyte
  5_asus

 2. Benim bilgisayarım fujitsu ,sizce nasıl bir markadır?

 3. bence en iyi hp bana göre bence lenovada iyi dünyanın en iyi bilgisayarı hp ekran kartını artırın çok güzel oluyooo ben ce

 4. samsung japon markası değil yanlış yazmışsın güney kore yazını düzelt

 5. ASUS için yorumlarınız nedir?
  ASUS X55A-SX195D intel pentium 2020M 2mb bellek 2.40Ghz
  15,6 inç ekran 4GB sistem belleği DDR3 1600 Mhz 500Gb
  730 Tl fiyatı var alınabilir mi?

 6. Apple marka her zaman bir numara ama Sony de daha kullanışlı ve mükemmelliğiyle daha cazip geliyor..

 7. Dell laptopu öneriyorum çok kullanışlı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.6475
18.6140
EUR
EUR
19.3464
19.3116
GBP
GBP
22.4449
22.3285
CHF
CHF
19.6888
19.5632
SAR
SAR
4.9611
4.9522
JPY
JPY
13.5278
13.4388
RUB
RUB
0.3073
0.3033
CNY
CNY
2.6163
2.5825

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency