Skip to content

Facebook Hesabını Tamamen Silme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya her geçen gün hayatımızın alanlarını işgal etmeye başladığınımı düşünüyorsunuz. Bu bağımlılıktan hesabınızı tamamen sildirerek kurtulacağınızı düşünüyorsanız doğru adrestesiniz. Öncelikle Facebook hesabınızı dondurmak ile Facebook hesabınızı tamamen silmek farklı şeyler.

facebook-hesap-silmek

Facebook hesabı dondurma işlemi hesaplarını geçici olarak devre dışı bırakmak isteyen insanlar için hazırlanmıştır. Tekrar hesabınıza giriş yaptığınızda hesabınız aktif oluyor.

Facebook hesabınızı tamamen silme işlemini kesin bir çözüm isteyenler için sunmuş. Ancak hesabınızı tamamen silmeden önce dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var:

– Facebook hesabınız tüm verileri ile (Fotoğraflar, Paylaşımlar) Silinir. Geri dönüşü kesinlikle olmaz.

– Yöneticisi olduğunuz Facebook sayfalarının ve gruplarının başka yöneticileri yoksa sayfalar kapanıyor. Sayfaların kapanmamasını istiyorsanız başka yöneticiler atayın.

Facebook Hesabını Tamamen Silmek İçin Uygulamanız Gereken işlemler;

Facebook hesabınızı tamamen silmeden önce hesabınızda aktif olan tüm uygulamaları silmeniz gerekiyor. Facebook silme işlemini aldıktan iki hafta boyunca hesabınızda hiç bir aktiflik olmaması gerektiğini bildiriyor. Şimdi diğer silme işlemi için adımları izliyoruz.

Öncelikle ekranımızın sol kısmındaki “Uygulama Merkezi“ni seçiyoruz.

Daha sonra ki adımda ise  uygulama merkezimizin sol alt kısmındaki “Uygulamalarım” menüsüne giriş yaparak  orada karşınıza çıkan tüm uygulamaları “X” işaretlerine basarak kapatmanız gerekiyor.

Tüm uygulamaları kaldırdıktan sonra Facebook hesabınızı tamamen silme işlemi için aşadağı ki kırmızı butona tıklayarak açılan onay sayfasında Facebook hesabınızın silinmesine onay vermeniz gerekmektedir.

Onay penceresinde “Hesabımı Sil” seçeneğini seçerek devam etmelisiniz.

Devam ettiğinizde sizden şifrenizi ve güvenlik kodunu girmenizi isteyen ekranı sorunsuz geçtiğinizde hesabınızın silinmesi için sıraya alınmış demektir.

Silme adımlarını tamamladıktan sonra 2 hafta boyunca hesabınızda hiç bir aktiflik olmadığı takdirde Facebook yönetimi hesabınızı silecektir. Unutmayın her hangi bir hareketlilik yaparsanız tüm bu işlemleri tekrardan yapmanız gerekecektir.

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
13.4261
13.4020
EUR
EUR
15.2166
15.1892
GBP
GBP
18.2521
18.1574
CHF
CHF
14.7308
14.6368
SAR
SAR
3.5792
3.5728
JPY
JPY
11.8156
11.7379
RUB
RUB
0.1762
0.1739
CNY
CNY
2.1293
2.1018

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency