Skip to content

Facebook Video Virüsü Temizlemek

Mayıs ayında Facebook‘ta ortaya çıkan Facebook Video virüsü ve Facebook Etiket virüsü Facebook kullanıcılarını çileden çıkartıyor. Facebook’ta her geçen gün lamerlerin ürettiği virüsler yayılıyor. Özgür kaynaklı olduğu için uygulama yapabilme olanağı sağlayan Facebook bu virüsleri her ne kadar silmeye kalksada o kadar çok yayılıyorki birini engellediğinde birisi türüyor.

Facebook Friendly Marketing

Daha önce Facebook virüsüFacebook etiket virüsüFacebook resim virüsü,Facebook’ta sayfa beğenme virüsüFacebook Slayt Videosu VirüsüFacebook Adobe Flash Player Virüsü gibi bir çok virüs ortaya çıkmış ve bir çoğunun çözümü bulunmuştu.

Kullanıcıları çileden çıkaran Facebook Video Virüsü’nün çözümü yazımızda sizler için ufak araştırmalar ve çözüm yöntemleri ürettik doğru adımları uygularsanız eğer Facebook virüsünden kurtulabilirsiniz.

Facebook Slayt Gösterisi Virüsü

Facebook’ta  son günlerde popüler olan virüs türüdür. Arkadaşlarımızın profillerin yayılan bu virüs şu slaytı izler misiniz diye bir paylaşım yapıyorsa lütfen kontrol etmeden paylaşımda yer alan bağlantılara tıklamayın. Arkadaşlarınızın yolladığı linkleri tıklarken çok dikkatli olun saçma istek ile size link geliyorsa bilinki bu spam virüsüdür asla tıklamayın.

Facebook Virüsünden Kurtulmak İçin Yapılması Gereken Yöntemler

Anlattığımız virüslerden birisi veya bir kaçı profilinize bulaştıysa bunun çözümünü anlatacağımız bölüme geldik. Bazı durumlarda farklı yöntemlerin de denenmesi gerektiğinden dolayı, bu kısımda olabildiğince farklı yönteme yer vereceğiz. Yöntemler çok basit uygulamanız 1 -2 dakikayı almaz.

1. Yöntem

– Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazın

– Regedit’i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > seçeneğini takip edin.

– Burada “asdadsfclbonhleeank” gibi karmaşık isme sahip bir dosya olacaktır.

– Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.

2. Yöntem

Bilgisayarınızdan System Restore yani Sistem Geri Yükleme yapmalısınız. Bu şekilde eski tarihe bilgisayarınızı alarak daha temiz bir şekilde olmasını sağlayabilirsiniz. Sistem geri yükleme yaptığınızda büyük ihtimalle sorunu çözmüş olacaksınız.

3. Yöntem

Facebook hesabınıza giriş yaparak ”Ayarlar” bölümüne tıkladıktan sonra ”Gizlilik Ayarlarına” tıklayın. Daha sonra Sol menüde ”Uygulamalar’‘ sekmesini göreceksiniz buraya girerek tanımadığınız veya güvenmediğiniz tüm uygulamaları kaldırın. Bu uygulamalar kötü yazılım olabilir ve sizin adınıza paylaşım izni aldığı için siz istemeden Facebook hesabınızda istediğini paylaşabilir.

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.6475
18.6140
EUR
EUR
19.3464
19.3116
GBP
GBP
22.4449
22.3285
CHF
CHF
19.6888
19.5632
SAR
SAR
4.9611
4.9522
JPY
JPY
13.5278
13.4388
RUB
RUB
0.3073
0.3033
CNY
CNY
2.6163
2.5825

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency