Skip to content

Facebook’ta Hashtag Dönemi Başlıyor!

Mart ayında Facebook’ta #Hashtag sistemi ile ilgileniyor iddaları farklı tepkilerle karşılanmıştı. Twitter ve diğer sosyal ağlardan Hastag sistemini tanıyan kullanıcılar Facebook Hastag kullanımı konusunda ikiye ayrıldılar. Bir kısım kullanıcı Facebook üzerinde hashtag kullanımının faydalı olacağını söylerken bir kısmıda özellikle mahremiyet anlamında Facebook‘a pek uygun olmayacağını söylüyor.

facebook hastag

Facebook yönetiminin bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapmadı ancak üzerinde çalışmalar yaptığını ve test sürecini geçtiğini biliyoruz. Konuyla ilgili devam eden çalışmaların sonucu yayınlayan bir blog tarafından hashtag‘lerin Facebook üzerindede kullanabileceğini duyurdu.

Facebook Hashtag özelliğini bünyesine ekleyerek Twitter, İnstagram ve Tumblr‘da olduğu gibi farklı paylaşımları kolay bir şekilde keşfetme olanağı sağlayacak. Kullanıcıların etkileşiminin artmasını amaçlayan Facebook bu yenilik ile ne kadar canlanacak şimdiden merak konusu oldu.

facebookanaresim

Yapılan açıklamaya göre Facebook üzerinden hashtag’lerin kullanımı 3 temel şekilde olacak;

  • Kullanıcılar Facebook üzerindeki durum güncellemeleri ve paylaşımlarına hashtag ekleyebilecekler.
  • Twitter, İnstagram ve Tumblr gibi servislerden taşınan Hashtag’ler tıklanabilir olacak.
  • Hashtag‘ler Facebook arama butonuna dahil edilecek.

Kullanıcılar tarafından en fazla tartışmaya açılan konu ise Hashtag’lerin mahremiyeti engelleyeceği bu konuda Facebook ise bir açıklama yaptı. Facebook hashtag yapısının site üzerindeki var olan mahremiyet ayarlarını değiştirmediğini, içerisinde hashtag kullanılmış olsun ya da olmasın tüm kullanıcıların bundan sonra da sadece kendileri ile paylaşılmış olan içerikleri görüntüleyebileceklerini ve bunun dışında kalan içeriklere erişemeyeceklerini açıkladı.

Facebook‘un bu açıklamasından sonra Hashtag sisteminin Facebook’ta kesin olarak kullanacağı anlaşıldı. Facebook yeni Hashtag sistemini bir anda sisteme dahil etmeyecek. Kademe kademe kullanıcıların kullanmasını sağlayacak ardından tüm kullanıcıların yeni özelliği kullanmaya başlayacak.

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.6475
18.6140
EUR
EUR
19.3464
19.3116
GBP
GBP
22.4449
22.3285
CHF
CHF
19.6888
19.5632
SAR
SAR
4.9611
4.9522
JPY
JPY
13.5278
13.4388
RUB
RUB
0.3073
0.3033
CNY
CNY
2.6163
2.5825

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency