Skip to content

Google Profil İsmi Nasıl Değiştirilir?

Google‘ın 2009’da İnternet kullanıcılarına sunduğu tek kullanıcı adı ve şifre ile ile tüm internet ortamında aynı kullanıcı adını kullanmak bazen değiliklik ihtiyacı yaratabiliyor.

google++++++++

Google‘nın Gmail üzerinden verdiği bu hizmet çok yararlı olsada bazen aynı isimle farklı ortamlarda olmanızı sağlıyor. Youtube , Google Plus hangi ortama girerseniz girin isminiz ne ise o ortamdada aynı isim gözükür. Google hesap ismini değiştirmek isteyen kullanıcıların sorduğu soru ise Google Profil İsmi Nasıl Değiştirilir? bunun cevabını yazımızda çok kısa bir şekilde vereceğiz.

Neden Google hesap ayarlarından Google Profil İsmimizi neden değiştiremiyoruz?

Google Plus her ne kadar sosyal paylaşım ortamı olarak çıksada daha sonradan web kimlik doğrulama servisi haline gelmiştir. Google Plus hesabınız ile webde ne yazarsanız yazın site özelliğinde var ise eğer Google Plus profiliniz gözükür. Tüm Google hesaplarınızı profil bilgilerinizi buradan yönetebilirsiniz.

Google profil ismimi nasıl değiştiririm?

Google Profil isminizi nasıl değiştireceğinizi aşağıda resimli anlatımımız takip ederek başarılı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Herhangi bir Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ köşede bulunan ”Hesap Ayarları” kısmına giriniz. Ardından hesap bilgilerinin yer aldığı  kısımda profil fotoğrafınızın hemen altında ”Profilinizi düzenleyin” yazısına giriş yapmanız gerekiyor.

  • Kısa yoldan  Google Plus hesabınıza da giderek Google Plus’da sol seçeneklerden profil seçeneğine tıklayarak profilinize gidebilirsiniz.

Google-plus-profil

  • Google Profil İsminizi değiştirmek için profil isminize tıklayın. Üzerine tıklayınca zaten bilgi mesajını göreceksiniz.

Google-plus-profil-ismi

Google Plus profil isminizi değiştirmeye tıkladığınızda yeni bir sayfa açılacak profil isminizi ve soy isminizi buradan değiştirebilirsiniz. Yukarıda örnek fotoğrafta yer aldığı gibi yazdığınız isim ve soy isim tüm Google hesaplarınızda değişmiş olacak. Google isim değiştirmesi karmaşık gibi gözüküyor ama yerini biliyosanız çok basit bir şekilde değiştirebiliyorsunuz.

 

 

 

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

2 yorum

  1. Gerçekten insanlar maymunlardan gelmiyo nasıl böyle batıl olan inançlara inanabiliyosunuz söyleyecek söz bulamıyorum ayrıca yanlış yanlış bilgiler paylaşıp ta insanların kafasını karıştırmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.6475
18.6140
EUR
EUR
19.3464
19.3116
GBP
GBP
22.4449
22.3285
CHF
CHF
19.6888
19.5632
SAR
SAR
4.9611
4.9522
JPY
JPY
13.5278
13.4388
RUB
RUB
0.3073
0.3033
CNY
CNY
2.6163
2.5825

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency