Skip to content

iPhone Deha Üstü Bir Performans Gösterdi!

iphone-linux-sistemi-calistirma-kurma-sosyal-cene-beytullah-yel

Dünyanın en korunaklı işletim sistemlerinden birisi olarak bilinen iOS, son zamanlarda birçok denemeye maruz kaldı ve iPhone marka telefon linux işletim sistemi çalıştıracak kadar ileriye gitti.

Son dönemlerde işletim sistemleri, eskisine göre çok daha önemli hale geldi. Özellikle Huawei şirketinin Google Android engelinden sonra ciddi
ciddi yeni işletim sistemleri denediği biliniyor. Akıllı telefon şirketleri, Android ve iOS işletim sistemlerine olan mecburiyetlerini bitirmek istiyor. Şimdilik YouTube gibi devasa platformlara sahip olan Android ve oldukça korunaklı bir yapı içerisinde yer alan iOS işletim sistemlerinin baskın piyasası devam ediyor ancak her an yeni işletim sistemleri ile daha farklı bir sektör oluşabilir. Android ve iOS işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlar hem kendi aralarında hem de Linux gibi diğer işletim sistemleri arasında köprü kurabildi. Son olarak bir geliştirici iPhone marka akıllı telefon ile önemli bir denemeye imza attı ve başarılı oldu. Akıllı telefonların Android ve IOS baskısı altında kalması geliştiricileri harekete geçirdi. iOS işletim sistemi üzerine çalışmalar yürüten bir geliştirici iPhone 7 marka akıllı telefon ile linux çalıştırmak istedi. Bunu yapabilmek için gerekli bütün hazırlıklara başladı.

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.