Skip to content

iPhone 6 Çıkış Tarihi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı

İPhone kullanıcılarının merakle beklediği İPhone 6 için ipuçları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Kullanıcıların merakla beklediği yeni model için görseller ve teknik özelliklerle ilgili yeni iddalar ortaya atılmaya başlandı. İPhone 5 piyasaya sürüleli 5 ay gibi kısa bir süre olsada kullanıcılar İPhone 6‘yı merakla bekliyor.

iphone_6_ekran_goruntusu

İPhone 5 piyasaya sürülür sürülmez İPhone 6 fısıltıları yayılmaya başlamıştı. İPhone 6 çıkış tarihi söylentileri henüz net bilgiler yok ancak 2014’ün ilk yarısında çıkacağı fısıltı gazetesi tarafından yayılmaya başlandı.

İPhone 6 özellikleri konusunda Teknobilimciler kesin olmamakla birlikte İPhone 5‘den çok daha iyi olacağı ve İPhone’nun Samsung’un önüne geçecek yeni özellikler olacağı söyleniyor.

iPhone 6 Özellikleri ?

İşletim Sistemi : iOS 7
Hafıza : 16, 32 ve 64 GB
İşlemci: A5

Tasarım olarak İPhone 5‘den daha ince olacağı söyleniyor. Ekran boyutu biraz daha ufaltılmış olarak karşımıza çıkabilir İPhone 6 Nokia 5800’ın ekran boyutuna yakın bir hale getiriliceği söyleniyor. İPhone 5‘den %20 daha ince bir tasarıma sahip olacak.

iPhone 6 Fiyatı ?

Bilindiği gibi ABD’de ilk olarak piyasaya modellerini süren Apple firması İphone 5 ile aynı çıkış fiyatlarına sahip olacak. Türkiye’de ise yine tuzlu rakamlar karşımıza çıkacak 2300-2500 Türk lirası arası satış yapılması bekleniyor.

16 GB modeli $299
32 GB modeli $399
64 GB modeli $499

iPhone 6 Çıkış Tarihi

İPhone 5 2012’nin Ekim ayında piyasaya sürülmüştü. İPhone 5S ise 2013 yılının 2. yarısında çıkması bekleniyor. İPhone 6’nın çıkış tarihi ise Ekim-Kasım 2013 civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

3 yorum

  1. İphone 6 bomba gibi gelecek Galaxy bu sefer geçemeyecek.

  2. Iphone 4S ve 5 bile A6 işlemci kullanırken Iphone 6 da A5 işlemciye dönmeleri çok sağlam fısıltıymış bence de :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Sosyal Çene 2021 | Melon Adworks Creative Agency