Skip to content
ispanyolca-ogrenmek-icin-youtube-kanallari-sosyal-cene

İspanyolca Öğrenebileceğiniz YouTube Kanalları

1) Monkıto

İspanya’ya hukuk eğitimi için giden Dilan, eğlenceli anlatımıyla İspanyolca öğretirken bir yandan da İspanya ile ilgili bilgiler veriyor. Dilin yapısına girip kafa karıştırmadan sadece işinize yarayacak kısmı aktararak öğrenimi kolaylaştırıyor.

Kanal Linki: https://www.youtube.com/channel/UCfgxhbwPjLNir0Zk5CPWwkg

2) Learn Spanısh wıth SPANISH GITANA

İspanya’nın Bask Bölgesi’nin bağrından kopup gelen Marina, konuşmak için neleri bilmeniz gerektiğini kısa ve kolay bir şekilde açıklayan videolarıyla başlangıç seviyesi için yardımcı bir kanal. Kelime öğrenimi için listeler vermek yerine çektiği video ve fotoğrafların üzerine İspanyolca anlamını yazarak kelime öğrenmeyi kolaylaştıran bir yöntem kullanıyor.

Kanal Linki: https://www.youtube.com/channel/UCtCqI5Q9Jyn5MtU_Oqo2e6g

3) Use Your Spanısh

Kelime öğretiminden seviyelere göre dinleme etkinlikleri yapabileceğiniz bu kanalda Kolombiyalı Salo sizleri karşılıyor. Salo, videolarını beyaz tahtasının üzerine yazdığı bilgilerle çekmeye başlasa da daha sonradan seviyelere göre değişen konuşma videolarıyla günlük kalıpları öğreten videolara dönüş yaptı.

Kanal Linki: https://www.youtube.com/channel/UCwHfD66WY-tG9FqI68ZMhWg

4) SpanıshPod101

Her yeni dil öğrenmek isteyenin mutlaka karşısına çıkacak Pod101, birçok dil için öğretim hizmeti veriyor. Dilbilgisi anlatmaktan ziyade direkt kullanacağınız kalıpları veren ve cümle içinde kullanarak örnekler veren bir kanal.

Kanal Linki: https://www.youtube.com/user/spanishpod101

5) Gamzeli Marına

İspanyolca öğretmekten ziyade Türkiye hayranlığı dolayısıyla içerikleri tamamen Türk kültürü ve tarihinden oluşan Marina’nın kanalı, ileri seviyede olan ve dinleme pratiği yapmak isteyenler için iyi bir öneri. Kanalda İspanyolca öğretimine dair bir içerik yok ancak Türkiye ile ilgili oluşturduğu içerikleri İspanyolca anlatıyor. Başlangıç seviyesinde olanların bile zaten Türkçesini bildiği bilgilerin İspanyolcasını dinlerken kelime öğrenebilecekleri ve kulak aşinalığı kazanabilecekleri bir kanal.

Kanal Linki: https://www.youtube.com/c/GamzeliMarina/featured

6) 123dıalogues

Her ne kadar 6 yıl önce artık video atmayı bırakmış olsa da günlük konuşma kalıpları ve pratiği hakkında bol bol video bulabileceğiniz bir kanal. Diğer diller de dahil olmak üzere İspanyolca-İngilizce çeviri olan videolar işinize yarayacaktır.

Kanal Linki: https://www.youtube.com/c/123dialogues/featured

BONUS!

Extra en Español

Her ne kadar Friends dizisinin kopyası olsa da dinleme pratiği yapabileceğiniz ve İspanyolca öğretmek için hazırlanmış bir dizi. Günlük hayatta normalde kullandıkları konuşma hızının aksine dizide konuşmalar daha yavaş ve anlaşılır gelişiyor.

Dizinin Bölümleri: https://www.youtube.com/watch?v=Dfb9-ZTCA-E

Destinos – An Introduction to Spanish

Açıkçası biraz sabır isteyen bir dizi. Yavaşlığı ve Hint dizisi tadında bazı uzun sahneleri dolayısıyla aman kalsın İspanyolcası deyip kapatabiliyor insan. Ancak tamamen İspanyolca öğretmek için hazırlanmış bir proje olduğu için, hikaye başlangıç seviyesine uygun konuşma hızı ve kelimelerle işleniyor. Dizinin sonunda öğrenilenlerin tekrar edildiği bir bölüm mevcut.

Dizinin Bölümleri: https://www.youtube.com/watch?v=P86II_bCUDs

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.6475
18.6140
EUR
EUR
19.3464
19.3116
GBP
GBP
22.4449
22.3285
CHF
CHF
19.6888
19.5632
SAR
SAR
4.9611
4.9522
JPY
JPY
13.5278
13.4388
RUB
RUB
0.3073
0.3033
CNY
CNY
2.6163
2.5825

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency