Skip to content

JailBreak Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

jailbreak nasıl kaldırılır

 

Apple’ın geliştirdiği iOS’in daha açık ve özgür bir yapıya dönüşmesini sağlayan “Jailbreak”  kullanıcılar tarafından özgürlük sağladığı için sevilsede bunu kaldırmak isteyen bundan memnun olmayan bir kitlede var. Bu kitlenin sorduğu soru ise JailBreak Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

Kullanıcıların memnun olmamasının sebebleri arasında cihazın performansını düşürmesi ve cihazın hantallaşması gibi sorunlar yaşanabiliyor. JailBreak yapan kullanıcıların şikayetleri arasından cihaza JailBreak yükledikten sonra cihazın eskisi kadar hızlı olmadığından şikayet ediyorlar.

JailBreak Kaldırma İşlemi aslında oldukça basit. Temelde yaptığımız şey cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmek gibi düşünebilirsiniz. Aşağıda anlatacağımız adımları izleyerek JailBreak Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

JailBreak kaldırma işlemini göstereceğimiz örnek cihaz İOS 6 yüklü bir İPod Toch. Anlattığımız adımları izleyerek JailBreak’ten kurtulabilirsiniz.

jailbreak nasıl kaldırılır1

 

İlk  yapmamız gereken adım cihazımızı yedeklemek olucak bütün sistem işlemlerini yaparken dosyaların yedeklenmesini öneriyoruz. Kişisel verileri ve satın aldığımız uygulamarı yedekleyerek aktarıyoruz. Bunu yapmak için İTunes programına girerek sol kısımda yer alan cihazımızın üzerine tıklayarak ”Satın alınanları aktar” butonuna basıyoruz. Bu adımda cihazımızı bilgisayara aktararak yedeklemiş oluyoruz. Güvenle JailBreak kaldırma işlemine devam edebiliriz.jailbreak nasıl kaldırılır2

Yapmamız gereken son adıma geldik. Bu aşamada yapmamız gereken JailBreak işlemini iptal etmemiz gerekiyor. Bunun için cihazımızın ”Sürüm” kısmına girerek resimdede görüldüğü gibi ”Geri Yükle” butonuna basmamız gerekiyor. Bundan sonrasını İTunes sizin için otomatik olarak yapacaktır. İTunes’in geri alması biraz zaman alabilir bu aşamada cihazımıza dokunmassak daha sağlıklı olur. Cihazımızın Geri Yükle’me işlemi bittiyse size aldığınız yedek verileri geri yükleyip yüklemek istemediğinizi soracaktır bunuda onayladığınızda otomatik olarak JailBreak kaldırma işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

14 yorum

 1. İnsanları yanlış yönlerdirmeyin. Dfu moda almadan telefona birşey yükleyemezsiniz arkadaşlar herhangi bir hata veriyorsa dfu moda alın ve baştan deneyin

 2. ben şimdi jb yi kaldırıyorumda kaldırma işlemi ne kadar sürüyor 30 dk dır bekliyorum hala ekran beyaz elma logosunda , %25 lerde takıldı ilerlemiyor siyah çizgi

 3. ben şuanda ios 6.1.3 sürümündeyim acaba ios 7.x.x e geçmeden nasıl telefonu fabrika ayarlarına döndürebilirim,

 4. arkadaşlar ben yaptım ve başarılı oldu..size nasıl yaptığımı anlatacağım..

  ilk olarak ilk yaptığımda herkeste olduğu gibi bendede elma logosunda takılı kaldı sebebi otanın wifi üzerinden yapılmış olması yani güncellemenin wifi üzerinden değilde pc üzerinden yapılmış olması lazım onun içinde pcden temiz bir restore yapıyoruz ondan sonra yine aynı işlemler ve jeilbreak işlemi bittiğinde exit diye çıkıyor orda eksit demeyin telefonun açılmasını bekleyin telefon açıldıktan sonra evesion simgesi çıkaçak oda bittikten sonra işlem tamamdır hayırlı olsun…

 5. hocam şimdi bilgisayardaki türkçe karakterleri nasıl değiştirebiliyoruz bi söylersen.

 6. Çok hata var yorumlarda korkuyorum yapmaya bi sorun çıkarmı

 7. jailbreak sildim şuan ekranda etkinleştirme sunucusugeçiçi olarak lullanılmıyor hatası var..itunes bağlantısında da sim kart takılı değil diyor çok acil yardım istiyorum ortada kalakaldım…

  1. JailBreak kaldırırken dosyaları tam silememişsiniz telefonu formatlayın tamamen.

   1. bu format işlemini bu konumda tam olarak nasıl yapabilirim bu konuda da bir yardımcı olursanız..çünkü şuan tlfna hiçbir işlem yapamıyorum..

 8. Restore ederken yükleme biter bitmez firmware hatası veriyor ne yapmam gerek ?

  1. Firmware’nizde problem var başka bir yerden indirin.

 9. Hata veriyor restore ederken acil yardım

  1. Bilgisayarın isminde türkçe karakterler simgeler vs. varsa Jailbreak işleminde hata alırsınız. Bilgisayarınızın ismini değiştirin.
   Örnek: Windows 7’de
   Bilgisayarım ——> Özellikleri ——> Bilgisayar Adı ——> Ayarları Değiştire tıklayıp simge türkçe karakter varsa silip düzelteceğiz sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak ve temiz bir jailbreak yapabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.6475
18.6140
EUR
EUR
19.3464
19.3116
GBP
GBP
22.4449
22.3285
CHF
CHF
19.6888
19.5632
SAR
SAR
4.9611
4.9522
JPY
JPY
13.5278
13.4388
RUB
RUB
0.3073
0.3033
CNY
CNY
2.6163
2.5825

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency