Skip to content

Kalitesi Değişmeden Fotoğraf Boyutu Nasıl Düşürülür?

32

Gelişen dünya teknolojisi ile artık evlerimizde fotoğraf albümleri geçmişte çektirdiğimiz resimlerle dolu yeni resimlerin hepsi dijital ortamlarda hardisklerde veya flashbelleklerde saklanıyor. Fotoğraf çektirmenin kolaylaşması ile yüzlerce binlerce çektiğimiz fotoğrafların boyutlarıda bi hayli fazlalaşıyor.

Dijital ortamlarda albümlerimizin saklananması bu artan boyutlarla bi hayli zahmetli hale geliyor.

Daha önce Analog fotoğraf makinalarıyla çekilen ve banyo ile bastırılıp albümlere koyulan fotoğraflar tarih oluyor. Böylelikle saklacanak fotoğraflar yerine depolanacak dijital fotoğlar yerini alıyor ancak buda depolama için büyük bir sorun teşkil ediyor.

Sadece bu fotoğrafları saklamak değil bu fotoğrafları internet ortamları üzerinden göndermek veya paylaşmakta bu fotoğrafların boyutu yüzünden kotanızdan veya zamanınızın büyük kısmından çalıyor. Okuyucularımızın büyük bir problemi olan Kalitesi Değişmeden Fotoğraf Boyutu Nasıl Düşürülür? sorusunun yanıtını yazımızda vereceğiz.

Bu gibi durumlarda bilgisayarınıza bir yazılım indirmek ya da online servisleri kullanmak sizin tercihiniz. Şimdi sizlere bu gibi durumlarda fotoğraflarınız gerekirse toplu olarak da sıkıştırabileceğiniz ve fotoğraf kalitesinde bir kayıp yaşamayacağınız bir servisten bahsetmek istiyorum.

Kalitesi Değişmeden Fotoğraf Boyutu Nasıl Düşürülür?

İsmini Türkçe’de “ezmek” anlamına gelen orjinal ismi ile Kraken olan bu uygulama fotoğraflarımızı toplu olarak veya tek tek sıkıştırıyor.

Fotoğraf boyutunu düşürmeBu uygulamada fotoğraflarınızı istediğiniz gibi ezebiliyorsunuz. Sanal bir vinç görevini görüyor adeta kraken.io  adresine gidip fotoğraflarınızı yüklemek için “select files form disk” butonunu ya da sürükleyerek altındaki bölümü kullanın.

  • Eğer fotoğafları bilgisayarınızdan değil de internet üzerinden URL alarak boyutunu düşürmek isterseniz de numaralandırılmış adımlardan 1. adımdaki “uploader” seçeneğini “URL Paster” yapabilirsiniz.

fotoğraf sıkıştır

 

Fotoğraflarınızı yüklediğinizde alt kısımda bulunun gerçek boyutlar ve sıkıştırılmış boyutlar hakkında detaylı bilgi veren bir tablo göreceğiniz fotoğraflarınızı bu tablodan toplu veya tek tek indirmenize yarayacak link bağlantıları yer alacaktır.

  • Tüm fotoğraflarınız yüklendiğinde Download all kraked files butonu ile hepsini tek tıklama ile indirebilirsiniz. Ya da her fotoğrafın hemen sağındaki indirme butonunu kullanabilirsiniz.

Kalitesi Değişmeden Fotoğraf Boyutu Nasıl Düşürülür sorusunun cevabını verdik Krakes servisi ile bu kadar kolay bir şekilde hem fotoğraflarınızın boyutunu düşürebilir hemde kalitesini bozmayabilirsiniz.

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.6475
18.6140
EUR
EUR
19.3464
19.3116
GBP
GBP
22.4449
22.3285
CHF
CHF
19.6888
19.5632
SAR
SAR
4.9611
4.9522
JPY
JPY
13.5278
13.4388
RUB
RUB
0.3073
0.3033
CNY
CNY
2.6163
2.5825

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency