Skip to content

KENAN SOFUOĞLU’NUN YENİ SEZONA HAZIRLADIĞI ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI

kenan-sofuoglu-ogrencileri

Milli motosikletçiler, 2020 sezonuna AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu yönetiminde Sakarya’da ki yarış pistinde hazırlanıyor.

Kenan Sofuoğlu’nun öğrencilerinden olan Toprak Razgatlıoğlu, Can ve Deniz Öncü kardeşler çalışmalarını Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki Kenan Sofuoğlu Pisti’nde sürdürüyor.

Kenan Sofuoğlu milli sporcu Toprak Razgatlıoğlu’nun 2020 Dünya Superbike Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşarak tarihin en genç şampiyonu olmasını hayal ettiğini söylemişti. 2020 Superbike Şampiyonası’nın ilk ayağında Phillip Island’da beraberinde olduğu PATA Yamaha Takımı ile birlikte Türkiye’ye sezonun ilk birincilik kupasını getirdi ve birinciliği şehitlerimize adadığını söyledi.

Toprak Razgatlıoğlu, Avustralya’da ikinci ayağı olan yarışı tamamlayamadı. Avustralya’daki 4 bin 445 metrelik Phillip Island Pisti’nde düzenlenen ikinci yarışta, teknik problemler yaşayan RedBull sporcusu Razgatlıoğlu, mücadeleyi bırakmak zorunda kaldı.

kenan-sofuoglu-sosyal-cene

PATA Yamaha takımı sürücüsü Toprak Razgatlıoğlu, ikinci yarış öncesindeki Superpole yarışında ise Büyük Britanyalı Jonathan Rea’nin ardından ikinciliği elde etti.

İkinci yarışı Büyük Britanya’dan Alex Lowes ilk sırada bitirirken, vatandaşları Jonathan Rea ikinci, Scott Redding ise üçüncü oldu.

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.