Skip to content

Mobil Cihazdan Wifi Yayını Nasıl Yapılır?

Hayati önem taşıyan bir liste olsa ekmek,su gibi önemli malzemelerin arasına bir çoğumuz internetide koyarız. İnternet kullanımını her ortamda gerçekleştiremeyebiliriz. Muhtemelen lazım olan bi zamanda çevremizdeki bütün ağlar şifrelidir.  Bu durumda altarnatif olarak internet kullanma yollarına başvurmak gerekir.

Bunlardan en önemlisi mobil cihazımızı modem’e çevirmek başta zor gibi görünsede gelişen teknoloji ve uygulamalar ile çok basit bir hale geldi. Mobil cihazınızı bir kablo veya Bluetooth aracılığı ile modeme çevirebilirsiniz. Mobil cihazınızın internetini kullanabilirsiniz.

Öncelikle mobil cihazınızın internetini kullanmak için JoikuSpot uygulamasını indirmeniz gerekiyor ve bu uygulama Symbian desteklidir.

JoikuSpot isimli uygulama kullanımını anlatacağız. Öncelikle telefonunuzun herhangi bir wifi ağı ile bağlantısı varsa kesmeniz gerekir.

JoikuSpot uygulamasını indirin ve kurun.

Ardından JoikuSpot uygulamasını açın sırasıyla aşağıdaki ekran görüntüsü dizisindeki ayarları uygulayın. Ağ adını ve şifresini kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Uygulamayı açtıktan sonra ”Ayarlar” menüsüne girmeniz gerekiyor. ”Ayarlar” a girdikten sonra başlat düğmesine basarak yayını başlatın. Yayını başlattıktan sonra ekranımız değişecek ve Wifi işareti karşımıza gelecek.

Ekranda görüldüğü gibi yayın başladığında artık mobil cihazınız bir wifi yayını yapan modem vazifesi görür. Bilgisayarınızdan ya da başka bir mobil cihazdan Wifi araması yapıp belirlediğiniz ağ şifresi ile mobil cihazınıza bağlanabilir. Veri akışı ve web kullanımına başlayabilirsini. Ağ şifresi belirlemeniz şart değil ancak güvenlik açısından şifre koymanızı öneririm.

 

 

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
9.6033
9.5860
EUR
EUR
11.1767
11.1566
GBP
GBP
13.2678
13.1990
CHF
CHF
10.4962
10.4293
SAR
SAR
2.5603
2.5557
JPY
JPY
8.4523
8.3967
RUB
RUB
0.1368
0.1350
CNY
CNY
1.5111
1.4916

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2021 | Melon Adworks Creative Agency