Skip to content
okan-karacan-roportaj-seyma-sahin

“Hatırlayabildiğim Her Yılım Kıymetlidir”

Bizim yaşıtlarımız onu ‘Çılgın Dersane’ filmiyle tanıdı. Bugün showman sunucu radyo programcısı ve oyuncu olarak medya sektörünün birçok alanında başarılı projelere karsımıza çıkan Okan Karacan’ın tanınma arzusu ve şöhretli olma isteği küçük yaşlarda başlamış. Hedefleri konusunda ailesinden ve arkadaş çevresinden gördüğü destek, günümüzde tüm ülkenin tanıyacağı bir sanatçı olmasına katkı sağlamış. Bu sene iş hayatında 25. yılın içinde. Bugün hayatına değer katan eşi Zeynep Karacan, baş yapıtım dediği oğlu Alican Karacan ve kızı Ayşe Naz ile birlikte yaşamına devam etmekte. Girişimci ruhu ve öğrenme arzusu hiç bitmeyen Karacan; profesyonel aşçılık, satış ve pazarlama sertifikalarına da sahip. 2013 yılında kurumsallaşmaya karar vermesinin ardından kurmuş olduğu ONKA MEDYA grubuna bağlı üç şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürüten Karacan; showmanlik, sunuculuk ve radyo programcılığı konusunda birden fazla ödülün sahibi. Aynı zamanda eğitim alanı ve sosyal alanda verdiği destekler ile her zaman hayırsever kişiliğini koruyan biri. Okan Karacan kimdir dediğimizde en az 20 farklı başlıkta onu tanımlayabiliyoruz. Ne kadar harika değil mi?..

Okan Karacan: “Şovmen, oyuncu, yönetmen, dj, sunucu, sanatçı, reklamcı, yapımcı, müzikolog, yazar, komedyen, işletmeci, organizatör, aşçı, baba, iş insanı, iyiliksever, gezgin, kreatif ve girişimciliği de eklersek aslında 20 başlık var. Ben bu değerlerin hepsine sahibim.”

En çok keyif aldığınız iş tanımı nedir?

Canlı yayında benim yönetimimde bir programı idare etmek, şov yapmak, sunmak gerçekten inanılmaz enerjisi güzel ve beni heyecanlandıran bir iş.

Sizin de belirttiğiniz gibi birçok dalda bulunmuş biri olarak medya sektöründe yeni olan arkadaşlarımız için önerileriniz var mı?

Eğer bu sektörde kariyer yapmak isteyen biri başarılı olmak istiyorsa önce hangi branşta ne yapacağına karar vermeli. Ardından imkân varsa eğitim almasında fayda var. Sonra yapılması en önemli şey ise sürdürülebilir disiplin sahibi olmak.

2020 yılını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu yıl hiç kimsenin tahmin edemeyeceği, birçok değişkeni içinde barındıran bir yıl. Allah hiç kimseyi sağlıkla sınamasın. Önemli bir imtihandan geçiyoruz. Ben açıkçası sağlık ve ölümler haricinde kalan kısmını insanlığın yeni aydınlanması olarak düşünüyorum. Yeni bir yaşam şekli bizi bekliyor diyebilirim. Bilinçli, kendini, doğayı, insanlığı, ekonomiyi daha çok düşünecek, tartacak bir nesil gelecek. Geçmişte Rönesans ve etkileri gibi bu yılın da insanlar üzerinde etkisi olacağı inancındayım.

Eğer geçmişe dönme şansınız olsaydı bu hangi yıl olurdu?

Geçmişte yaşadığım her yıl benim için çok ama çok değerli. Her birinin bende ayrı bir yeri var. 1998 Kasım ile 1999 Kasım aralığı benim çok eğlendiğim, Türkiye’ye kendimi tanıtma fırsatı bulduğum yıl olmuştu. Best Tv ve Best Fm çıkış yılım, 2014 yılı evlenmem, 2015 ve 2019 her iki çocuğumu kucağıma alma anım olarak özetleyebiliriz. Hatırlayabildiğim her yıl benim için değerli.

Koronavirüs sebebiyle evlerde kalıyoruz. Sizin karantina günleriniz nasıl geçiyor, çocuklarınızla yaptığınız etkinlikler var mı?

Evet maalesef evde zaman geçiriyoruz ama inanın her zaman olduğu gibi benim için oldukça yoğun geçiyor. Öncelik sağlığımız ama sonra şirketin rutin işleri, şirketin dijital ortamda toplantıları… İnanın gün nasıl geçiyor bilemiyorum. Çocuklara gelince belki de bu süreç en çok onlar için faydalı oldu. Hem benimle hem de anne ile fazla zaman geçiriyorlar :) Yemek yapıyoruz, oyun oynuyoruz, faaliyetler vs derken bu süreci oldukça verimli geçirmeye çalışıyoruz.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Radyo Tv Teknolojisi bölümü adına benimle röportaj yapmayı kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Size ve ailenize sağlıklı günler dilerim.

Ben teşekkür ederim..

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.6475
18.6140
EUR
EUR
19.3464
19.3116
GBP
GBP
22.4449
22.3285
CHF
CHF
19.6888
19.5632
SAR
SAR
4.9611
4.9522
JPY
JPY
13.5278
13.4388
RUB
RUB
0.3073
0.3033
CNY
CNY
2.6163
2.5825

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency