Skip to content

Sosyal İmleme Nedir? (2013)

Web alanı için önemli bir veri olan Sosyal İmleme nedir, ne işe yarar? Web alanı ile uğraşan insanlar neden Sosyal imleme kullanmalıdırlar. İşte tüm sorularınızın yanıtını bu yazıda alacaksınız.

timthumb

Sosyal imleme dilimize İngilizce ”Social Bookmarking” kelimesinden çevrilmiştir. Sosyal imleme sitenizin veya sitenizdeki bir konu,yazı, video gibi içeriklerin ”Sosyal İmleme” sitelerinde izleyicilerin beğenisine sunmak ve bu alanda paylaşmaktır.

Sosyal İmleme Google İçin Önemi Nedir?

Google Web sitenizin Sosyal Ağlarda kullanıcılar tarafından paylaşılmasını destekler. Kullanıcıların paylaştığı bir paylaşım her zaman beğenilmiş ve desteklenmiş içerik anlamına gelerek Google’da Web siteleri değerlendirirken bu Sosyal İmleme yoluna başvurur.  Seo metodları fayda etmediği bir dönemde Sosyal İmleme Web masterlar için güzel bir alternatiftir. Backlink ve çeşitli seo taktiklerinin artık işe yaramamasının sebebi Google’ın Feedback’e yani kullanıcılar tarafından bir Website içeriğinin beğenilmesi yorum yapılması, paylaşılmasını dikkate almaktadır. Feedback’in Türkçe anlamı ise ”Geri dönüş”dür, paylaştığınız bir içeriğin izleyiciler tarafından ne kadar etkileşim yaptığını ve paylaşılmasını Google önem bir etken saymaktadır. Geçmişte Backlink Değişimi ile Yükselen Siteniz Artık Sosyalleşmek Zorundadır. Ne kadar sosyal içerikli bir siteye sahip olursanız o kadar Google için ideal site statüsüne girebilirsiniz. Sosyal imleme demek Google’dan hızlı index almak demektir.

Tek Başına Sosyal imleme Google da Yükselmemizi Sağlarmı ?

Sosyal İmleme Google tarafından önemsenmek için belirlenmiş kriterler arasındadır. Sosyal İmleme tek başına fayda sağlamaz. Sosyal İmleme Google’nın kriterlerinin bir parçasıdır.

Doğru Sosyal imleme Nasıl Olmalıdır?

Başlık : Anahtar Kelime ( Webmaster Blogu )

URL : Paylaşılacak Olan Lin  ( http://sosyalcene.com )

Açıklama : Paylaştığınız URL  Özet Bilgisi. ( Webmasterlar için Güncel Bilgilerin bulunduğu sosyal medya kullananlar için ise güncel Sosyal medya kullanımını kolaylaştırıcak detaylı ve güncel bilgiler bulunan özgün bir blogtur.)

Yukarıda örneklendirdiğimiz gibi yapılan Sosyal İmleme doğru olarak kabul edilmektedir. Sosyal imleme ile uğraşan Webmasterlar bu şekilde yapmaktadır.

İmleme Hizmeti Veren Siteler Dofollow Link Sağlarmı ?

Sosyal İmleme işi yapan çoğu site Nofollow link çıkışı yapmaktadır. Artık Google Nofollow linklerede dikkat eder hale geldi. Bu yönde yapılan çalışmalar meyvelerini vermektedir.

Google Webmaster Tools’da linkleri görüntülenmektedir. Nofollow önemsiz bir etken zannetmek hata olur.

 

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

1 Yorum

  1. Sosyal imleme için Urlle.com sitesini tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.5371
18.5038
EUR
EUR
17.9555
17.9232
GBP
GBP
20.1038
19.9995
CHF
CHF
18.9299
18.8092
SAR
SAR
4.9300
4.9212
JPY
JPY
12.8409
12.7565
RUB
RUB
0.3229
0.3187
CNY
CNY
2.5997
2.5662

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency