Skip to content

Twitter’da Beni Kim Engellemiş?

Milyonlarca kullanıcısı olan mini blog Twitter her geçen gün yeni gelişmeler ve güncellemeler ile kendini geliştiriyor. Facebook‘un aksine Twitter‘ın yenilikleri kullanıcıları rahatsız etmiyor. Twitter sosyal medya ortamı olarak en iyi geliştirici ünvanını almalı her geliştirmede kullanıcılar tarafından daha çok sevilme özelliğini taşıyor.

Virus_Twitter_arrows

Twitter sosyal ortamında sizi rahatsız eden kullanıcıları kolayca engelleyebiliyorsunuz. Sizi rahatsız eden kullanıcıyı engelleyerek paylaşımlarınıza erişim hakkını ortadan kaldırırsınız.

Twitter’da kullanıcıyı engelleme hakkı herkese verilmiş, bunu kolaylıkla yapabilme hakkına sahipsiniz. Ancak sizi kimin engellediğini görme hakkı kısıtlı verilmiş. Milyonlarca kullanıcının bulunduğu Twitter ortamında Twitter’da Beni Kim Engellemiş? sorusunun cevabını bulmak biraz güç.

Sizi Engelleyen tüm kullanıcıları bulmak imkansız. Sizi engelleyenler liste halinde görmek istiyorsanız buda mümkün değil merak ettiğiniz soru Twitter’da beni engelleyeni nasıl görücez? Sadece şüphelendiğiniz isimleri yazarak o kişinin sizi engelleyip engellemediğini görmeniz mümkün. Hatta paylaşımlarını Tweetlerinide görebilirsiniz. Nasıl mı yazımızda cevabını vereceğiz.

Twitter’da Beni Kim Engellemiş?

Sizi engellediğine dair şüphelendiğiniz Twitter kullanıcısının profiline giriş yapın ve ardından takip et butonuna tıklayın. Daha sonra üst kısımda 2 adet uyarı göreceksiniz.

twitter-kim-engelledi1Twitter profilinize girdiğinizde ”Takip Et” butonuna tıkladığınızda ilk olarak 1 numaralı fotoğraftaki uyarı çıkar karşınıza ve ardından hemen 2 numaralı fotoğraftaki uyarı çıkar. Bu uyarıları görüyorsanız eğer Twitter kullanıcısı sizi engellemiştir.

 Twitter’da Engelleyen Kişinin Yazdıklarını Nasıl Okurum?

Sizi engelleyen Twitter kullanıcısının eğer hesabı korumalı değilse Twitter hesabınızdan çıkış yaparak onun profiline girerek Tweetlerini görebilirsiniz.

Bir diğer işlem ise RSS ile çekmek. Eğer Twitter hesabınızdan çıkış yapmadan okumak istemiyorsanız.

1 https://api.twitter.com/1/statuses/user_timeline.rss?screen_name=engelleyenin kullanıcı adı

Şeklinde adres satırına yazarak gönderdiği tweetleri ve retweetleri görebilirsiniz. Bu adımları izleyerek Twitterda engelleyen kişinin yazdıklarını okuyabilirsiniz.

 

 

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.5371
18.5038
EUR
EUR
17.9555
17.9232
GBP
GBP
20.1038
19.9995
CHF
CHF
18.9299
18.8092
SAR
SAR
4.9300
4.9212
JPY
JPY
12.8409
12.7565
RUB
RUB
0.3229
0.3187
CNY
CNY
2.5997
2.5662

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency