Skip to content

Twitter’da Engellenen Kullanıcılar Listesi

Sosyal ortamınızı kirleten görüntülerinden ve yazılarından rahatsız olduğunuz kullanıcıları bilindiği gibi Twitter’dan engelleyebiliyorsunuz. Hatta bununlada kalmayıp spam butonuna basarak bu kullanıcının Twitter tarafından hesabının askıya alınmasını sağlayabiliyorsunuz. Ancak askıya alma işlemi o kadar kolay olmuyor kullanıcı gerçetekten gerçek hesap değilse bunuda takip ettiği ve takip edildiği sayı orantısına göre belirliyor Twitter ayrıca günlük attığı Twit sayısınıda göz önünde bulundurarak hesabı askıya alıyor.

Sosyal paylaşım ortamlarında sizi rahatsız eden kullanıcıları çeşitli engelleme yolları var. Facebook, Tumblr gibi sitelerde engellediğiniz listeyi görebiliyoken Twitter’da bu listeyi direk görme şansınız malesef yok. Şimdi o listeyi nasıl kolay yoldan görebiliriz bunun kısa anlatımını yapacağım.

Öncelikle bilmeyenler için anlatıyorum Bir kullanıcıyı engellemek için profilinden takip butonunun hemen sağından engelleme seçeneğine ulaşabilirsiniz.

Engelleme işlemi direk Twitter seçeneklerinden yapabilirsiniz ancak engellediğiniz kişileri görmek istediğinizde Twitter üzerinden böyle bir seçenek yok tabi bu biz anlatana kadar şimdilik.

Her zaman olduğu gibi bu işi de bir uygulama ile yapmak zorundasınız. Engellediğiniz kişileri görmek için Blocked By Me isimli uygulamayı kullanabilirsiniz.

Uygulama Sitesine girdiğinizde sağ üst köşede Sign in with twitter isimli butonu göreceksiniz. Buradan kullanıcı adınız ve şifrenizle Twitter ile bağlanacaksınız.

number-of-users-blocked-by-you-with-an-option-to-unblock-each-one

Giriş yaptıktan sonra üst köşede Show my blocked users butonu göreceksiniz. Buradan engellediğiniz kişilerin listesini görebilirsiniz.

Karşınıza çıkıcak listede isterseniz engellediğiniz kişilerin engelleni kaldırabilirsiniz. Bunun için isimlerin karşısında bulunan Unblock This User butonunu kullanmanız yeterli.

 

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.5371
18.5038
EUR
EUR
17.9555
17.9232
GBP
GBP
20.1038
19.9995
CHF
CHF
18.9299
18.8092
SAR
SAR
4.9300
4.9212
JPY
JPY
12.8409
12.7565
RUB
RUB
0.3229
0.3187
CNY
CNY
2.5997
2.5662

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency