Skip to content

Twitter’da Yer Bildirimi Nasıl Yapılır?

2011 yılında ortaya çıkan Foursquare uygulaması çevrenizde keşfedilmeyi bekleyen yeni yerleri keşfedebilir ve Foursquare aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabilir, keşfettiğiniz yerler hakkında yorumlar alabilirsiniz. Daha fazla sosyallik sağlayan Foursquare kullanıcılar tarafından sevilen uygulamalar arasında yer almaya başladı.

twitterda yer bildirimi yapmaFoursquare aynı zamanda sosyal medya senkronizasyonu ile kullanıcıların daha fazla kullanmasına yol açtı. İlk önce Facebook ardından Twitter ile senkronize olan foursquare uygulamasının kullanımı gittikçe artmaya başladı. Twitter’da takipçileriniz ile yer bildiriminizi veya konumunuzu paylaşabilirsiniz. Twitter‘da yer bildirimi yapmak için mobil cihaz kullanmanız gerekiyor.

Foursquare uygulaması Android, Symbian, App Store, Black Berry, Windows Phone gibi bir çok işletim sistemli mobil cihazlarda destekler biçimde çalışıyor. Foursquare’nin açıkladığı rakamlara göre 30 milyon insan şuan Foursquare uygulamasını kullanarak yer bildirimi yapıyor.  Facebook hesabınızla, Google hesabınızla (gmail) ya da e-posta adresinizle kolayca kaydolabileceğiniz bu uygulamayı mobil cihazınıza yükledikten sonra giriş yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim Twitter’da Yer Bildirimi Nasıl Yapılır? sorumuzun cevabına Sosyal Çene olarak sosyal medya hakkında tüm sorularınız ve sorunlarınız bizi ilgilendirir bu sorunun cevabıda yazımızda yer alıyor sadece okumanız yeterli.

Twitter’da Yer Bildirimi Nasıl Yapılır?

  • Twitter’da yer bildirimi yapmak için ilk önce web üzerinden uygulamanız gereken bir kaç adım var gözünüz korkmasın bu adımlar çok basit.

foursquare-twitter

 

  • Daha sonra uygulayacağınız adım ise https://tr.foursquare.com adresine giderek Ardından giriş yapın. Sağ üst köşeden isminizin üzerin gelip Ayarlar a gidin. Ayarlar sayfası açıldığında sağda bir liste göreceksiniz.
  • Buradan Diğer Ağlarla Paylaşım‘ı seçin. Bu sayfada sol kısımda Facebook ve Twitter uygulamalarına izin vermeniz için iki adet bağlantı mevcut. Buradan Twitter’ı seçin ve Twitter kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapıp uygulamaya izin verin.
  • Uygulama izini verdikten sonra artık konum paylaşımlarınız yani yer bildirimleri Twitter hesabınızdan da paylaşılmış olacaktır. Eğer Twitter’da paylaşımı durdurmak istiyorsanız Twitter uygulama ayarlarından Foursquare bağlantı iznini kaldırabilir ya da Foursquare üzerinden eklediğiniz sayfadaki disconnect bağlantısını kullanabilirsiniz. Foursquare Uygulamasını mobil cihazınıza indirmek için https://tr.foursquare.com adresine gidin. Ardından alt kısımda indirme bağlantısı yer alacaktır

Yukarıda anlattığımız adımları doğru bir şekilde uyguladıysanız eğer Twitter’da yer bildirimi yapmayı öğrenmişsiniz demektir. Şimdiden keyifli bildirimler.

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

2 yorum

  1. Are you tired of your leads being sold to your competitors? Have you paid tons of your advertising dollars getting stuck in contracts with marketing agencies with no results? We offer exclusive, qualified leads and a money back guarantee! Let’s make up for 2020 and crush 2021! We can make your phone ring with potential clients within 1 week. Call Jon at 585-437-3988 or email [email protected] for more info.

  2. ben aslında buraya twittera giriş yaparken sorun yaşadığım için girdim ana yardımcı olabilecek birileri yok mu yaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.5371
18.5038
EUR
EUR
17.9555
17.9232
GBP
GBP
20.1038
19.9995
CHF
CHF
18.9299
18.8092
SAR
SAR
4.9300
4.9212
JPY
JPY
12.8409
12.7565
RUB
RUB
0.3229
0.3187
CNY
CNY
2.5997
2.5662

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency