Skip to content

Whatsapp Bilgisayar Kullanımı?

Akıllı telefonun anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılar tarafından çok sevildi. Operatörlerin sağladığı Sms hizmetinin yerini alan WhatsApp‘da mesajlaşmanın ücretsiz oluşu, kullanabilir rahatlığı ile kullanıcıların favori uygulaması haline geldi.

Fotoğraf paylaşımı, bulunduğunuz konumu yollama ve ses dosyası yollama özelliği olan WhatsApp sadece mesajlaşma ile sınırlı kalmıyor. Bilgisayar başında çok vakit geçiren insanların merak ettiği bir soru Whatsapp Bilgisayar Kullanımı var mı ? Evet WhatsApp‘ı bilgisayarınza indirip çalıştırmak mümkün.

whatsapp_ucretsiz_indir

Whatsapp Bilgisayar Kullanımını sağlamak için bilgisayarınıza bir uygulama indirmeniz gerekiyor. Uygulama WhatsApp’ı bilgisayarda çalıştırmanızı sağlayacak. Anlatacağımız program sadece WhatsApp uygulamasını değil tüm Android uygulamaları çalıştırmanızıda sağlıyor aynı zamanda.

Bilgisayar Üzerinden WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Öncelikle ilk yapmanız gereken Youwave.com‘dan uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Program’ın boyutu 101 MB yüklenmesi internet hızınıza bağlı olarak 5-10 dakika arası sürebilir. Program bilgisayarınıza indiği zaman standart programlar gibi kurulum aşamasında doğru butonları tıklayarak kurulumu yapın.

Ardından programı çalıştırın ve en üstte bulunan Trial‘e basın.

whatsapp bilgisayarda çalıştırma

 Trial Version‘a bastıktan sonra sağ tarafta Android cihaz açılacak

youwave-2-300x240

Program’ı çalıştırdıktan sonra kullandığınız tarayıcıdan  http://www.whatsapp.com/android/ ‘a girerek WhatsApp uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

whatsapp bilgisayarda çalıştırma.2png

Yukarıda bulunan indirme çubuğunu mause ile basılı tutarak aşağı doğru çekin. İndirme işlemi bittiğinde .apk dosyasına 2 defa tıklayın.

whatsapp

Açılan pencerede İnstall butonuna basmanız yeterli olacaktır.

whatsapp bilgisayarda çalıştırma.3ng

WhatsApp uygulaması kurulduktan sonra ”Open” butonuna tıklamalısınız. Kurulu olan programımızda kullanım koşullarını kabul edip devam etmelisiniz.

Ardından çıkan pencerede bulunduğumuz  ülkeyi seçerek cep telefonunuzu yazın. Sabit hat’da yazabilirsiniz. Otomatik arama ile verdiği harfleri kaydedip ekrana yazın.

Whatsapp Bilgisayar Kullanımını yapmak için bütün işlemleri yapmış bulunuyorsunuz artık bilgisayarınızda WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

 

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DÖVİZ KURLARI

Satış
Alış
USD
USD
18.6458
18.6123
EUR
EUR
19.4556
19.4206
GBP
GBP
22.6543
22.5369
CHF
CHF
19.7973
19.6710
SAR
SAR
4.9602
4.9513
JPY
JPY
13.7101
13.6199
RUB
RUB
0.3067
0.3028
CNY
CNY
2.6488
2.6146

KÜLTÜR SANAT

© Sosyal Çene 2022 | Melon Adworks Creative Agency